Голова парламентського комітету Денисова – кандидат на нового омбудсмана

Дата: 15 Травня 2017
A+ A- Підписатися

Голова парламентського комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Людмила Денисова заявила, що 125 депутатів подали її кандидатуру на посаду уповноваженого ВР з прав людини, передає Цензор.НЕТ із посиланням на “Українські новини”.

Людмила Денисова

“125 депутатів висунули мене на цю посаду”, – цитують Денисову.

За її словами, крім “Народного фронту”, суб’єктами висування виступили деякі депутати від фракції “Блок Петра Порошенка”, депутатської групи “Відродження” та позафракційні депутати.

Вона зазначила, що “Народний фронт” запропонував їй спробувати свої сили на посаді омбудсмена.

За інформацією депутатки, її кандидатура зараз є єдиною висунутою.

Пропозиції щодо кандидатур вносять голова Ради або не менше 113 депутатів.

Нагадаємо, 28 квітня закінчився п’ятирічний термін перебування на посаді Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Валерії Лутковської. 

10 травня правозахисники закликали парламент обрати нового Уповноваженого Верховної Ради з прав людини без політичного впливу та маніпуляцій, для чого провести відкритий конкурс із залученням для консультацій представників громадянського суспільства.

“Обрання омбудмана має бути поза політичними призначеннями або партійними квотами. Тому надзвичайно важливо вже зараз убезпечити і кандидатури на посаду Уповноваженого, і сам інститут омбудсмана від політичного впливу. Омбудсмен має висловлювати свою позицію, виходячи виключно з міжнародних стандартів прав людини, а не обслуговувати інтереси якихось політичних партій, груп, фракцій, тощо”, – говорить правозахисниця, голова Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук.

Правозахисники закликали також голів парламентських фракцій і депутатських груп вимагати проведення відповідного конкурсу і не брати участі в голосуванні за кандидатуру уповноваженого ВР з прав людини без проведення конкурсу.

Правозахисники вважають правильним, аби кандидати на посаду омбудсмана могли б самі висувати свої кандидатури. І потім спеціальна комісія мала б обрати найдостойніших за всіма критеріями.

Автори заяви були б раді бачити на конкурсі юристку та правозахисницю Ларису Денисенко, голову Харківської правозахисної групи Євгена Захарова, виконавчого директора Української Гельсінської спілки з прав людини Володимира Яворського, останнього омбудсмана Валерію Лутковську.

На переконання правозахисників, критеріями, за якими слід розглядати кандидатури на конкурсі, мають бути: високі моральні якості; глибоке знання міжнародних стандартів прав людини; тривалий досвід правозахисної роботи; високий авторитет в суспільстві та міжнародній спільноті; повна незалежність від політичних сил.

Як відомо, закон про Уповноваженого Верховної Ради з прав людини передбачає обов’язкову наявність у кандидата правозахисного досвіду. 

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter