Голова МАГАТЕ порівняв роботу агентства з підкиданням кубика: “Одного дня удача скінчиться”

Дата: 09 Березня 2023
A+ A- Підписатися

Голова МАГАТЕ Рафаель Гроссі порівняв роботу агентства щодо захисту ядерної безпеки, зокрема на ЗАЕС, із підкиданням кубика. Внаслідок чергової масованої ракетної атаки Росії у ніч на 9 березня ЗАЕС знову залишилась знеструмлена. 

Таку заяву Гроссі зробив 9 березня. 

Гроссі виступив перед Радою керуючих МАГАТЕ – одним із двох керівних органів агенції разом із щорічною Генеральною конференцією держав-членів.

“Запорізька АЕС знову працює на аварійних дизелях – останній лінії захисту. Це вже вшосте, дозвольте ще раз повторити, ВШОСТЕ ЗАЕС повністю втрачає зовнішнє енергопостачання і змушена працювати в цьому аварійному режимі. Нагадаю – це найбільша атомна електростанція в Європі. Що ми робимо? Як ми можемо сидіти тут, у цій кімнаті сьогодні вранці, і дозволити цьому статися? Так тривати не може”, – сказав Гроссі. 

Пального для 18 генераторів, за даними “Енергоатому”, вистачить на 10 діб, втім, Гроссі каже про інші строки та кількість генераторів – 20 аварійних генераторів та 15 діб роботи. 

“Мене дивує самовдоволення – що ми робимо, щоб цього не сталося (ядерної катастрофи. – Ред.)? Ми — МАГАТЕ, ми покликані дбати про ядерну безпеку. Кожен раз ми кидаємо кубик. І якщо ми дозволимо цьому продовжуватись раз у раз, то одного дня удача закінчиться”, – каже голова агенції. 

Наостанок Гроссі додав, що усім присутнім у залі слід взяти на себе зобов’язання захищати безпеку та захист станції”, а зробити це слід “ЗАРАЗ”.

“Ми маємо діяти”, – закликав голова МАГАТЕ. 

Всього тиждень тому експерти МАГАТЕ нагадували про важливість створення зони ядерної безпеки, бо біля ЗАЕС учергове пролунали вибухи. 

Нагадаємо, що частина Запорізької області, зокрема Енергодар і ЗАЕС, перебуває під окупацією росіян із березня 2022 року. Станція станом на сьогодні працює під контролем окупантів, а саме “Росатому”. 

Попри це та дані про допомогу у постачанні зброї російській армії, світ не вводить щодо “Росатому” санкції, адже російський холдинг контролює значну частину ринку ядерного палива та технологій. З наступного року всі українські АЕС працюватимуть на американському паливі, аби позбавитись такої залежності. 

Фотографія обкладинки: Суспільне Новини 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter