Голова Комітету з прав людини засудив ромофобні листівки, які розповсюджували в Ковелі

Дата: 20 Лютого 2020
A+ A- Підписатися

Голова Комітету Верховної Ради України з питань прав людини Дмитро Лубінець публічно засудив ромофобні листівки, які розповсюджували в Ковелі активісти організації “Сокіл”. Зокрема, він заявив, що вважає такі дії неприйнятними та неприпустимими в демократичній країні. 

Відповідну заяву опублікували на офіційному сайті комітету, а також фейсбук-сторінці.  

ЗАЯВА Голови Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих…

Опубліковано Комітет Верховної Ради України з прав людини Четвер, 20 лютого 2020 р.

 

“Використання мови ворожнечі стосовно етнічних спільнот чи окремих їх представників провокує агресію і напругу в суспільстві, може спричинити порушення  громадського порядку та негативно позначитися на міжнародному іміджі України як сучасної правової європейської держави”, наголосив Лубінець. 

Він також додав, що подібні провокації повинні бути негайно припинені компетентними правоохоронними органами, а особи, які використовують мову ворожнечі, мають відповідати перед законом.

Нагадаємо, що 17 лютого активісти парамілітарної організації “Сокіл” опублікували на своїй сторінці у фейсбуку допис, який містив фотографії листівок дискримінаційного змісту щодо ромського населення. Зокрема, у них ішлося про те, що “роми забруднюють місто, використовують дітей для шахрайства, дурять людей, крадуть сумки, гаманці та телефони”. У листівках “Сокіл” також закликав мешканців міста не допомагати ромам та не спілкуватися з ними.  

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: