В Україні запрацював проєкт безкоштовної психологічної допомоги постраждалим від сексуального насильства

Дата: 08 Квітня 2022
A+ A- Підписатися

В Україні запрацював проєкт безкоштовної психологічної допомоги постраждалим від сексуального насильства: реабілітація розрахована на дітей, дорослих та членів їхніх сімей.

Про це повідомила ініціаторка проєкту — засновниця та голова ГО “Дівчата” Юлія Спориш на своїй сторінці у фейсбуку.

Джерело: pixabay.com

“Камінг аут. Останні два тижні ми працюємо над проєктом, який я довго не хотіла брати в роботу. Я не хотіла бути настільки близько до цього болю та страждань. Я достатньо добре вчилась, щоб знати, що війна і згвалтування завжди йдуть поруч. Я хотіла, щоб з цим працював хтось інший, не ГО “Дівчата”. Але… ВІЙНА, дезорієнтація і хаос, сотні постраждалих дітей, тисячі жінок і постійні запитання від колег: “Куди направити,” “Хто ВЖЕ працює”, “Ситуація важка, дуже треба”. ЗГВАЛТУВАННЯ”, — написала вона.

Юлія Спориш розповіла, що її команда працює з дітьми, дорослими та членами родини постраждалих: це довгострокова реабілітація терміном від шести місяців, вона безкоштовна і вкрай необхідна.

Офіційно це звучить так:

“ГО “Дівчата” надає безкоштовну психологічну допомогу постраждалим від сексуального насильства. Якщо ви або ваші знайомі потребують допомоги, напишіть на helpgodivchata@gmail.com”.

Додаткову інформацію можна отримати за телефоном +38 073 460 38 60 ГО “Дівчата”.

Повідомлення про зґвалтування жінок на територіях, які тимчасово захопили росіяни, почали з’являтися ще в перші дні повномасштабного вторгнення в Україну. Повідомляли про такі випадки на Донеччині, Херсонщині, Чернігівщині, Харківщині та Київщині. Про випадки зґвалтувань, зокрема дівчат, ставало відомо й з перехоплених СБУ розмов окупантів.

За повідомленням Омбудсмана Людмили Денісової, випадки зґвалтувань жінок російськими окупантами зафіксовані на Харківщині.

Раніше ZMINA публікувала переклад статті The Guardian про свідчення сексуального насильства з боку окупантів в Україні. Прочитати її ви можете за посиланням.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: