Генсек НАТО з Трампом не виключили анексії Гренландії США: влада у Данії обурилась
Влада Данії обурена заявами президента США Дональда Трампа та Генсека НАТО Марка Рютте щодо можливої анексії Гренландії.
З такою заявою виступив голова Комітету оборони Данії Расмус Ярлов.

Напередодні Трамп та Рютте провели зустріч у Вашингтоні, а перед цим, спілкуючись з журналістами, очільник Білого дому допустив можливість анексувати острів.
“Я думаю, що це станеться”, – сказав він.
Після цього Трамп повернувся до Рютте, який пообіцяв обговорити це питання, схарактеризував його як “доречне” та пов’язав ймовірне захоплення регіону із гарантуванням його безпеки.
“Ми знаємо, що там все змінюється, і ми повинні бути там”, – сказав Рютте.
Діалог Трампа та Рютте викликав жваве обговорення у Данії, а голова оборонного комітету країни нагадав, що порушення міжнародного права призведе до війни.
“Ми не в захваті від того, що генеральний секретар НАТО так жартує з Трампом про Гренландію. Адже це означало б війну між двома країнами НАТО. Гренландія щойно проголосувала проти негайної незалежності від Данії і не хоче бути американською ніколи”, – написав він у мікроблозі у Х.
Данія торік підсилила оборону Гренландії після заяв очільника США про бажання володіти островом. Про це він говорить ще з часів першого президентського строку.
Суперечливі заяви Трамп зробив і щодо Канади, владі якої запропонував стати новим штатом. Соратник Трампа мільярдер Ілон Маск, ображаючи в мережі прем’єра Канади Джастіна Трюдо, вдався до сексизму.
Також Трамп говорив про бажання володіти Панамським каналом, через що влада Панами написала офіційного листа в ООН.
Нагадаємо, ще в травні 2020 року правозахисники заявляли, що пандемія ковіду створила переломний момент у світі, який може поглибити тенденцію занепаду демократії. Тоді вперше за 25 років із 29 досліджених організацією Freedom House країн Європи та Євразії лише 10 отримали статус демократій.
Після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну експерти кажуть, що світові лідери самоусунулися від захисту прав людини. Не звертають достатньої уваги демократичні лідери й на проблеми корупції, що поширюється світом.
Фотографія обкладинки: ЕРА