Генпрокуратура видала Росії українського бійця за запитом ФСБ

Дата: 13 Вересня 2018
A+ A- Підписатися

Генеральна прокуратура України екстрадувала інгуша Тимура Тумгоєва до Російської Федерації за запитом ФСБ.

Про це повідомляє Кавказ.Реалии з посиланням на представника вайнахської діаспори в Україні.

“Сказали, що видали його вранці 12 вересня”, – зазначив він.

Інформацію також підтвердив Борис Захаров, представник Харківської правозахисної групи, яка здійснювала юридичний супровід справи Тумгоєва. У коментарі Центру інформації про права людини правозахисник наголошує, що дозвіл на екстрадицію був виданий був попри заборону Комітету ООН з прав людини.

“Півтора роки тому ми отримали заборону Комітету на видачу. Після цього Україна повинна була надіслати усі необхідні матеріали до комітету, мала відбутися комунікація. І до остаточних висновків комітету його не мали права видати. Але, оскільки наші адвокати не отримували ніяких документів щодо цієї комунікації, відповідно, заборона не могла бути знята”, – каже Захаров.

Правозахисник зазначає, що напередодні Тимура Тумгоєва затримували в Києві та, пізніше, в Харкові нібито через прострочену довідку прохача притулку.

“Там його затримали, обманули його адвоката – сказали, що Тумгоєва везуть до ДМС. Він передав речі адвокатові, а його взяли і зрадницьки вивезли до РФ. Це перший випадок, коли Україна видає державі-агресору свого бійця”, – розповідає Захаров.

За даними Кавказ.Реалии, рішення про екстрадицію Тумгоєва підписав заступник Генпрокурора України Євген Єнін. Центр інформації про права людини направив інформаційний запит до Генпрокуратури щодо підстав екстрадиції Тумгоєва. Наразі Харківська правозахисна група готує правовий висновок щодо дій ГПУ.

Як повідомляє Кавказ.Реалии, на 12 вересня було призначено суд щодо продовження запобіжних заходів щодо Тумгоєва. Очікувалося, що буде продовжено особисте зобов’язання з’являтися на першу вимогу прокурора або судді.

Тумгоев був затриманий українськими прикордонниками в аеропорту Харкова в червні 2016 року, куди він прибув з Туреччини. У липні 2017 року його звільнили з-під варти після закінчення терміну екстрадиційного арешту.

ФСБ Росії підозрює Тумгоєва в участі в одному з радикальних угруповань на території Сирії. Генпрокуратура України вирішила тоді екстрадувати Тумгоєва. Європейський суд з прав людини двічі відмовляв адвокатам Тумгоєва в припиненні екстрадиції, але Комітет ООН з прав людини зобов’язав українську владу припинити екстрадицію.

Тимур Тумгоєв був бійцем батальйону їм. Шейха Мансура, який спільно з восьмим батальйоном Української Добровольчої Армії воює в районі АТО/ООС.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter