Генасамблея ООН вимагає припинити гуманітарну катастрофу в Україні, яку спричиняє Росія – резолюція
Генеральна Асамблея ООН вимагає терміново забезпечити захист цивільного населення, надання доступу до гуманітарної допомоги та припинення “жахливої” гуманітарної ситуації, яка виникла через вторгнення Росії в Україні протягом останнього місяця.
Про це йдеться у прийнятій 24 березня резолюції Генасамблеї ООН, повідомляє сайт ООН.
За резолюцію у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку проголосували 140 країн, а 38 утрималися.
Проти документа проголосували п’ять країн – Росія, Сирія, Північна Корея, Еритрея та Білорусь.
Посол США в ООН Лінда Томас-Грінфілд зазначила, що світ об’єднався перед обличчям невиправданого та неспровокованого вторгнення президента Путіна в Україну:
“Разом переважна більшість держав–членів ООН чітко заявила, що саме Росія несе виключну відповідальність за серйозну гуманітарну кризу та насильство в Україні. Разом ми закликали захистити всіх мирних жителів, які тікають від конфлікту, і вжити заходів для пом’якшення наростання продовольчої небезпеки, викликаної цією безглуздою війною. І разом ми підтвердили Статут ООН”.
Посол США в ООН додала, що Росія намагалася, але не змогла підірвати позицію на захист України ні в Раді Безпеки ООН, ні в Генеральній Асамблеї.
Повідомляється, що на обговорення Генасамблеї також виносилась гуманітарна резолюція підготовлена Південною Африкою, яку підтримала Росія, оскільки там йшлось виключно про гуманітарну кризу і не було жодної загадки про Росію та її роль у виникненні гуманітарної кризи. Однак ця резолюція не знайшла достатньої підтримки, щоб її можна було поставити на остаточне голосування.
Посол України Сергій Кислиця, висловлюючись проти південноафриканського проєкту, заявив, що викладені у ньому “непослідовні думки, переконання та курс дій”, лише підкріплюють поширене скептичне уявлення про те, як Генеральну Асамблею вже сприймають люди у світі.
Кислиця провів аналогію з “дитиною, яка вмирає у вас на руках, і ви замість того, щоб дати їй відповідні ліки, обираєте плацебо”.
Крім того, 24 березня Рада Безпеки ООН не ухвалила внесений РФ проєкт резолюції із закликом про тимчасове припинення вогню в Україні. На підтримку резолюції проголосували лише РФ та Китай. Натомість 13 інших членів Ради безпеки ООН (Франція, Великобританія, США, Індія, Ірландія, Кенія, Мексика, Норвегія, Албанія, Бразилія, Габон, Гана, ОАЕ) утрималися.
Нагадаємо, 2 березня Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію, в якій засуджує вторгнення Росії в Україну і закликає Москву негайно вивести всі сили з України.
За резолюцію проголосувала 141 країна, 5 були проти і 35 утрималися. Проти документа проголосували сама Росія, Білорусь, яка залучена до вторгнення, Сирія, Еритрея та КНДР.
Фото обкладинки: скріншот з відео ООН.