Генасамблея ООН ухвалила Пакт про майбутнє: про що в ньому йдеться?
Генеральна Асамблея ООН ухвалила Пакт про майбутнє, що має об’єднати зусилля світу для створення безпечнішого, мирнішого, стійкого та інклюзивного світу для майбутніх поколінь.
Про це розповіли в ООН.
Пакт – підсумковий документ Саміту майбутнього ООН, що спільно готували Німеччина з Намібією. У ньому, між іншим, звернули увагу, що міжнародні організації та й сама ООН не змогли знайти рішення для розв’язання проблем 21-го століття.
Документ окреслює п’ять основних напрямів:
- сталий розвиток;
- міжнародний мир і безпека;
- наука і техніка;
- молодь і майбутні покоління;
- трансформація глобального управління.
Пакт ухвалили разом з двома додатками до нього – Глобальним цифровим договором і і Декларацією про майбутні покоління.
Під час обговорення документа Росія, Іран, КНДР і Сирія запропонували внести до нього правки. Вони, зокрема, пропонували прописати норму про невтручання в будь-яке питання національного суверенітету. У підсумку правку не підтримали, бо вона фактично применшувала роль громадянського суспільства у створенні безпечнішого, мирнішого, стійкого та інклюзивного світу.
Держави-члени ООН, підтримавши пакт, зобов’язалися серед іншого дослухатися до молоді й залучати її до процесу ухвалення рішень на національному та глобальному рівнях, а також подвоїти зусилля для побудови та підтримки мирних, інклюзивних і справедливих суспільств і усунення основних причин конфліктів.
Окремо в документі згадали про захист цивільних у збройних конфліктах.
Нагадаємо, що після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну експерти кажуть, що світові лідери самоусунулися від захисту прав людини. Не звертають достатньої уваги демократичні лідери й на проблеми корупції, що поширюється світом.
Фотографія обкладинки: ООН