Генасамблея ООН планує ухвалити нову резолюцію щодо Криму в грудні – Джеппар

Дата: 15 Листопада 2018
A+ A- Підписатися

Уже 35 країн приєдналися до співавторства спеціальної резолюції ООН щодо окупованого Криму, яку сьогодні, 15 листопада, ухвалюватимуть у третьому комітеті, а в грудні – у Генасамблеї. В документі Росію визнано агресором й окупантом.

Про це повідомила перша заступниця міністра інформаційної політики, членкиня української делегації в ООН Еміне Джеппар в ефірі одного з телеканалів, пише “Укрінформ“.

Вона додала, що це вперше в історії ООН, коли країна – постійний член Ради безпеки ООН у резолюціях визначається країною-окупантом та агресором.

“Подібного не було жодного разу до сьогодні, навіть після війни в Грузії. І фактично вона також визначає, як відбуваються репресії, примусове і насильницьке отримання громадянства РФ, неправильне застосування антиекстремістського й антитерористичного законодавства”, – зазначила Джеппар.

За словами чиновниці, в резолюції є вимога до Росії відновити роботу Меджлісу кримськотатарського народу і виконати рішення міжнародного суду ООН від квітня 2017 року.

“Тобто це все є в резолюції, але головне в ній те, що вона правозахисна і чутлива для багатьох країн. Уже 35 країн приєдналися до співавторства цієї резолюції. І голосуванням за попередні резолюції 60 країн підтримали ті резолюції. Приблизно така сама картина очікується і цього року”, – сказала Джеппар. Вона звернула увагу на те, що є шанси на підтримання резолюції Генасамблеєю ООН уже в грудні.

Вона також зазначила, що є й інші резолюції – наприклад, проект щодо мілітаризації регіону. Але вони подаватимуться безпосередньо до Генасамблеї в обхід комітетів.

“Я думаю, що це найактуальніше питання, бо це фактично військова база. І резолюції по відношенню до людей – це наслідок окупації, який можна відокремити від мілітаризації. Тобто гуманітарний вимір від військового. Інше питання в тому, скільки країн її підтримає”, – сказала Джеппар.

19 грудня 2017 року Генеральна Асамблея ООН остаточно ухвалила резолюцію “Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)”.

У результаті голосування 70 країн виступили за ухвалення документа, 26 – проти і 76 утрималися. Проти резолюції виступили Білорусь, Вірменія, Росія, Сирія, Зімбабве та інші країни.

У документі міститься вимога до Росії виконати тимчасові заходи рекомендацій Міжнародного суду ООН про скасування заборони Меджлісу кримськотатарського народу в Криму і забезпечити навчання українською та кримськотатарською мовами на півострові.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter