ФОПів на Донбасі дискримінують через подвійне оподаткування – Омбудсман

Дата: 18 Січня 2018
A+ A- Підписатися

Фізичні особи підприємці на окупованих територіях та лінії розмежування піддаються дискримінації через подвійне оподаткування. Для усунення цієї дискримінації потрібно внести зміни у діючє податкове законодавство, зокрема у Податковий кодекс.

Як передає кореспондент Центру інформації про права людини, про це 17 січня заявила на засіданні Комітету Верховної Ради України з прав людини Омбудсман Валерія Лутковська.

Вона повідомила, що звернулась за роз’ясненнями щодо підстав для такого нерівного ставлення до Державної фіскальної служби та Міністерства фінансів України.

За словами Лутковської, у відповідь Мінфін надав загальні пояснення про те, що відповідні зміни до податкового кодексу спрямовані на запобігання здійсненню господарської діяльності на території окремих районів Донецької і Луганської областей та населених пунктів на лінії зіткнення, ухиленню від виконання зобов’язань засновниками юридичних осіб і протиправному виведенню майна та коштів на територіях окремих районів.

“Але коли я проаналізувала ці всі обставини, то з’ясувала, що, по суті, мети введення дискримінації як такої не існує. Тому що все те, про що пише Міністерство фінансів, спростовує його твердження про мету введення такого оподаткування ФОПів і, відповідно, — це дискримінація в чистому вигляді”, — говорить Лутковська.

“Давайте уявимо собі ситуацію: людина надає послуги з реклами, або людина надає послуги з програмування. Як ФОП він зареєстрований на підконтрольній території, він сплачує податки на підконтрольній території, але тільки у зв’язку із тим, що він знаходиться на непідконтрольній території, він має подвійне оподаткування. Тому що, як тільки він починає якось з кимось співробітничати, його податковий агент має сплатити за нього всі додаткові платежі, хоча він сам тут зареєстрований”, — пояснює Омбудсман.

За її словами, виникає незрозуміла і необґрунтована ситуація. ЇЇ потрібно виправити, “так само як вона була створена, тобто внесенням змін до Податкового кодексу”.

Лутковська запропонувала Комітету з прав людини звернутись до голови комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Ніни Южаніної з проханням виправити “цю помилку, яка була зроблена шляхом запровадження згаданої норми у Податковому кодексі.

Комітет підтримав рішення про таке звернення.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: