Фінансування реабілітації дітей з інвалідністю наступного року збільшать у 30 разів

Дата: 03 Грудня 2018
A+ A- Підписатися

На реабілітацію дітей з інвалідністю в державному бюджеті на 2019 рік закладено фінансування у 30 разів більше, ніж поточного року.

Про це повідомив Уповноважений президента з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич, передає “Укрінформ”.

“Протягом років зроблені конкретні позитивні речі. Наприклад, можу сказати, що постановою Кабінету Міністрів збільшено граничну вартість реабілітаційних заходів для дітей з інвалідністю. Вона була до 2018 року 9 тисяч гривень, зараз диференційовано: і 9, і 16, і 25. У державному бюджеті на наступний рік закладено в 30 разів більше на реабілітацію діток з інвалідністю, ніж у цьому році”, – наголосив Сушкевич.

За його словами, на засоби реабілітації цього року держава виділила півтора мільярда гривень, але рівень адміністрування цих коштів поки що проблемний. Водночас Сушкевич вважає, що і медична, і пенсійна реформи “пройшли повз людину з інвалідністю”.

Занепокоєння він висловив і щодо дотримання Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю, підписаної Україною 10 років тому та ратифікованої в грудні 2009 року.

“Я мушу сказати в десятиріччя конвенції ООН, що сьогодні відбулася стагнація процесу виконання положень конвенції. Ми практично ледве рухаємося по тому, що стосується виконання положень конвенції”, – наголосив Уповноважений президента з прав людей з інвалідністю.

3 грудня 1992 року вперше було відзначено Міжнародний день людей з інвалідністю, який має на меті просування прав людей з інвалідністю у всі сфери суспільного життя, а також привернення уваги широкої громадськості до їхніх проблем. Цьогорічна тема Міжнародного дня людей з інвалідністю, визначена ООН, – “Розширення можливостей людей з інвалідністю і забезпечення інклюзивності та рівності”.

Конвенція ООН “Про права осіб з інвалідністю” підписана Україною 10 років тому і ратифікована в грудні 2009 року.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: