Фіксер італійського телеканалу Антон Кудінов не отримував дозволу на знімання в лікарні – Вінницька ОВА

Дата: 19 Липня 2022
A+ A- Підписатися

Фіксер італійського телеканалу RAI News 24 Антон Кудінов не отримував дозволу на інтерв’ю з постраждалою від російського ракетного удару Іриною Дмитрієвою.

Про це на брифінгу 18 липня заявила заступниця директорки департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОВА Тетяна Бондаренко.

Український фіксер Антон Кудінов й італійська журналістка Лаура Танґерліні. Фото із соцмереж

Вона наголосила на тому, що у Вінницькій області діє наказ голови ОВА щодо відвідування закладів охорони здоров’я області представниками ЗМІ. Відвідування можливе лише за погодженням з департаментом охорони здоров’я та реабілітації.

Бондаренко додала, що департамент охорони здоров’я та реабілітації ОВА зобов’язав департамент охорони здоров’я міської ради провести службове розслідування.

“Можемо запевнити, що журналіст відповідних дозволів не отримував. Очікуємо від департаменту охорони здоров’я міста обґрунтовану відповідь по даному випадку”, – сказала вона.

За даними “Детектора медіа”, 16 липня фейсбук-сторінка департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОВА поширила допис сторінки Fixers UA із записом інтерв’ю Дмитрієвої, яке оприлюднив Кудінов. Водночас на сторінці з’явився запис про спілкування потерпілої з італійською знімальною групою. Після різкої критики на дії Кудінова повідомлення зі сторінки видалили.

Нагадаємо, 16 липня фіксер італійської громадської телекомпанії RAI News 24 Антон Кудінов опублікував на своїй приватній фейсбук-сторінці низку відеороликів з Іриною Дмитрієвою – жінкою, яка втратила дочку й зазнала тяжких поранень під час ракетного удару по Вінниці 14 липня.

Чоловік зазнав різкої критики з боку журналістської спільноти. Серед обвинувачень на його адресу – нехтування принципами професійної етики, які не дозволяють користатися шоковим станом потерпілих. Також його дії могли травмувати матір загиблої дівчинки, заявили опоненти фіксера. Так, на одному з роликів жінка в сльозах дивиться відео зі своєю ще живою донькою.

Через численні скарги перший допис Кудінова був видалений фейсбуком, однак він опублікував ці матеріали знову.

Раніше дії знімальної групи RAI News 24, яка взяла інтерв’ю в Дмитрієвої, засудила Комісія з журналістської етики. Члени комісії закликали керівництво лікарні, де перебуває жінка, провести службове розслідування щодо тих, хто надавав дозвіл на допуск журналістів до потерпілої.

Незалежна медійна рада звернулася до італійської редакції з листом, де просить провести глибокий аналіз ситуації, виробити правила і надати рекомендації журналістам, що висвітлюють війну, щоб унеможливити ситуації, які можуть завдати серйозної шкоди їхній репутації.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter