Фігуранту ялтинської “справи Хізб ут-Тахрір” у СІЗО не надають меддопомогу

Дата: 21 Квітня 2017
A+ A- Підписатися

Фігуранту ялтинської “справи Хізб ут-Тахрір” Арсену Джеппарову, який перебуває в Сімферопольському СІЗО, терміново потрібна операція. При цьому адміністрація СІЗО відмовляє йому в наданні необхідної медичної допомоги.

Про це після засідання підконтрольного Кремлю Верховного суду Криму у справі Джеппарова 20 квітня заявив адвокат Джеміль Темішев.

Арсен Джеппаров

“Зараз Арсен Джеппаров перебуває в дуже важкому стані. У нього був на шиї свищ, зараз це все запалилося. На ліве вухо він взагалі не чує. Ми неодноразово зверталися до адміністрації СІЗО міста Сімферополя з вимогою, щоб йому провели хірургічну операцію. Досі жодних заходів не вживають… Є загроза життю. Ненадання допомоги я взагалі розцінюю як не просто засіб тиску на мого підзахисного, а як елементарні тортури”, – сказав Темішев.

Адвокат повідомив, що планує звертатися зі скаргою на адміністрацію СІЗО до прокуратури, а також оскаржувати відмову надати Джеппарову медичну допомогу в судовому порядку.

Джеміль Темішев також повідомляє, що підконтрольний Кремлю Верховний суд анексованого Криму 20 квітня залишив Джеппарова під вартою, відмовивши у задоволенні скарги захисту на продовження тримання Джепарова під вартою.

“Суд вкотре відмовив у задоволенні наших скарг. Ми вже заявляли, що ці неодноразові продовження терміну тримання під вартою є формою тиску на мого підзахисного Арсена Джеппарова для того, щоб схилити його до дачі потрібних слідству свідчень”, – сказав Темішев.

Нагадаємо, фігуранти “ялтинської справи “Хізб ут-Тахрір” Рефат Алімов і Арсен Джеппаров перебувають під вартою, після того як їх заарештували в Краснокам’янці 18 квітня 2016 року. Перших чотирьох обвинувачених “ялтинської справи “Хізб ут-Тахрір” заарештували 11 лютого 2016 року. Найбільш відомий з них – член Контактної групи з прав людини Емір-Усеїн Куку. Крім нього були затримані алуштинець Муслім Алієв і житель села Краснокам’янка Енвер Бекіров, які працювали будівельниками, а також торговець квітами з Ялти Вадим Сірук.

Захисники заарештованих і засуджених у “справі Хізб ут-Тахрір” кримчан вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою.

Представники міжнародної ісламської політичної організації “Хізб ут-Тахрір” називають своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії. Верховний суд Росії заборонив “Хізб ут-Тахрір” 2003 року, включивши до списку об’єднань, названих “терористичними”. Крім Росії ця організація як терористична заборонена в Узбекистані, Казахстані, Китаї та деяких інших азіатських і африканських країнах. У Німеччині діяльність “Хізб ут-Тахрір” обмежена через звинувачення в антисемітизмі. В Україні та в більшості країн Заходу вона може діяти легально.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter