Фігуранти бахчисарайської “справи Хізб ут-Тахрір” очікують етапу до Ростова-на-Дону – адвокат

Дата: 03 Квітня 2018
A+ A- Підписатися

Кримчан Зеврі Абсеїтова, Ремзі Меметова, Рустема Абільтарова і Енвера Мамутова, які фігурують у бахчисарайській “справі Хізб ут-Тахрір”, найближчим часом етапують до Ростова-на-Дону для продовження судового процесу.

Про це стало відомо зі слів адвоката Еміля Курбедінова, передає у Facebook громадське об’єднання “Кримська солідарність”.

Захисник пояснив, що етап планується у зв’язку з тим, що матеріали справи передали на розгляд у Північно-Кавказький окружний військовий суд.

У підконтрольному Росії Верховному суді Криму у вівторок, 3 квітня, пройшов розгляд апеляційної скарги на рішення Київського райсуду Сімферополя, що обмежив час ознайомлення Мамутова та Курбедінова з матеріалами справи.

“Слідчий ФСБ вважає, що ми навмисне затягуємо ознайомлення”, – зазначив адвокат.

Верховний суд не взяв до уваги жодного доводу Курбедінова та залишив рішення підконтрольного Кремлю Київського райсуду без змін.

Нагадаємо, Зеврі Абсеїтова, Ремзі Меметова, Рустема Абільтарова і Енвера Мамутова затримали 12 травня 2016 року після серії обшуків у Бахчисараї. Російські силовики звинувачують їх в участі в організації “Хізб ут-Тахрір”, яку на території РФ визнали терористичною.

Захисники заарештованих і засуджених у “справі Хізб ут-Тахрір” кримчан вважають їхнє переслідування мотивованим за релігійною ознакою. Адвокат Еміль Курбедінов зазначає, що переслідувані в цій справі російськими правоохоронними органами – переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці та кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: