Фігурант “справи Веджіє Кашка” Чапух голодує вже три дні

Дата: 18 Вересня 2018
A+ A- Підписатися

Обвинувачуваний у “справі Веджіє Кашка” 66-річний Асан Чапух тримає голодування в СІЗО вже три дні.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав російський журналіст Антон Наумлюк.

“Він написав офіційне звернення з цього приводу на ім’я керівництва сімферопольського СІЗО, про реакцію невідомо. Чапух, який, як і інший фігурант справи Бекір Дегерменджі, з весни цього року перебуває в медчастині ізолятора, не бере участі в жодних слідчих діях, слідчий відвідав його за цей час лише один раз. Його здоров’я вкрай погіршилось і не дозволяє йому брати участь у судових процесах і слідчих діях, на підставі чого до нього не допускають адвоката. Чапух вимагає змінити йому запобіжний захід на домашній арешт або надавати своєчасну медичну допомогу”, – написав Наумлюк.

Про намір оголосити голодування Чапух повідомив 12 вересня.

Наприкінці серпня повідомлялося, що Асану Чапуху стало зле перед черговим засіданням суду.

23 листопада 2017 року російські силовики затримали в Сімферополі групу кримських татар – Казіма Аметова, Асана Чапуха, Руслана Трубача і Бекіра Дегерменджи. Їх звинуватили у вимаганні у громадянина Туреччини. Під час затримання російськими силовиками стало зле ветеранці кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка, жінка померла.

12 січня підконтрольний Кремлю Київський районний суд Сімферополя продовжив арешт фігурантів “справи Веджіє Кашка” на два місяці.

На початку лютого російський адвокат Микола Полозов заявив, що почав незалежне розслідування смерті ветеранки кримськотатарського руху Веджіє Кашка в Криму у 2017 році. За його словами, смерть Веджіє Кашка – “наслідок надмірного і непропорційного застосування до неї сили з боку тих російських силовиків, які проводили її незаконне затримання”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: