У Росії фігурант “справи Хізб ут-Тахрір” Зейтуллаєв оголосив голодування

Дата: 04 Квітня 2017
A+ A- Підписатися

Севастополець Руслан Зейтуллаєв, якого Росія утримує в ростовському СІЗО, сьогодні на судовому засіданні по своїй справі оголосив безстрокове голодування, вимагаючи, зокрема, припинення переслідування кримських татар і закриття політично мотивованих кримінальних справ проти них.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив фотограф і журналіст Антон Наумлюк.

За його словами, Зейтуллаєв також вимагає допустити МЗС України в СІЗО №1 Ростова-на-Дону для особистої зустрічі, скасувати рішення Північно-Кавказького військового окружного суду Росії щодо трьох громадян України, які перебувають в колоніях загального режиму тільки за релігійною і національною ознакою, передати його і ще трьох фігурантів даної кримінальної справи державі Україна як громадян цієї держави.

“Протягом двох років грубо порушуються права кримських татар. Викрадення людей, вбивства, незаконні затримання та допити, десятки взятих під варту, сотні адміністративних арештів, антиконституційні величезні штрафи учасникам зборів, все це і багато іншого відбувається на території Криму, коли він опинився фактично під юрисдикцією Росії. Я, Руслан Зейтуллаєв, який опинився в цій ситуації навколо мого народу, заради відновлення справедливості, відмовляюся приймати їжу”, – цитує Наумлюк Зейтуллаєва.

Журналіст також привів слова адвоката Зейтуллаєва Еміля Курбедінова про те, що умовою припинення голодування його підзахисним стане виконання вимог.

“При тій ситуації, яка склалася в судовій системі Російської Федерації і в цій кримінальній справі, це був останній крок відчаю. Я так це розцінюю. Руслан пішов на цей крок, тому що всі клопотання і докази захисту не приймаються. Він оголосив голодування зі шкодою для здоров’я, в надії, що ця справа буде об’єктивно розглянута, а його доводи перевірені”, – говорить Курбедінов.

Нагадаємо, Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону, де слухалася справа кримських мусульман за звинуваченням їх у зв’язках з “Хізб ут-Тахрір”, оголосив 7 вересня 2016 року вирок, згідно з яким севастополець Руслан Зейтуллаєв, якого російська влада називала організатором осередку “Хізб ут-Тахрір”, був засуджений до семи років колонії загального режиму. Севастопольці Ферат Сайфуллаєв, Рустем Ваїтов і Нурі Примов, які проходили у цій справі, отримали по п’ять років виправної колонії загального режиму.

Представники міжнародної ісламської політичної організації “Хізб ут-Тахрір” називають своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії. Верховний суд Росії заборонив “Хізб ут-Тахрір” у 2003 році, включивши організацію до списку 15 об’єднань, названих “терористичними”.

Міністерство закордонних справ України засудило організований російською владою “черговий судовий фарс” і вимагає від Росії негайного скасування вироку. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: