“Фемінізм” стало словом року за версією словника Merriam-Webster

Дата: 13 Грудня 2017
A+ A- Підписатися

Американський словник англійської мови Merriam-Webster обрав словом 2017 року “фемінізм”.

Про це йдеться на сайті видавця.

У Merriam-Webster заявляють, що слово було найпопулярнішим упродовж усього року. Згідно з повідомленням, кількість запитів стосовно терміну збільшувалася, зокрема, після Маршу жінок у Вашингтоні у січні та після заяви чільної радниці президента США Келліанн Конвей, що вона не вважає себе феміністкою.

Також інтерес до слова зростав після виходу серіалу The Handmaid’s Tale (“Розповідь служниці”) та фільму Wonder Woman (“Чудо-жінка”). Крім того, останнім часом запити щодо терміну зростають у зв’язку з новинами про сексуальні домагання.

Публично обговорювати цю тему почали після того, як в жовтні акторка Ешлі Джадд повідомила про домагання з боку американського продюсера Харві Вайнтшейна. Пізніше ще 40 жінок заявили про домагання продюсера.

В англомовному сегменті інтернету актриса Алісса Мілано запустила флешмоб з хештегом #MeToo (#ЯТеж), під яким люди розповідали про пережите насильство. Журнал Time назвав жінок, які розповіли про домагання, персонами року.

У Merriam-Webster зазначили, що наразі слово “фемінізм” можна використати в значенні “теорії політичної, економічної та соціальної рівності представників статей” та “організованої діяльності на захист прав та інтересів жінок”.

У 2016 році Merriam-Webster назвав словом року прикметник “сюрреалістичний”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: