Фейки в медіа стали мінусом першого туру виборів – спостерігачі

Дата: 02 Квітня 2019
A+ A- Підписатися

Одним із негативних моментів першого туру президентської виборчої кампанії була присутність у ЗМІ дезінформації і фейків, частина яких походила не тільки із зовнішніх, а й із внутрішніх джерел.

Про це заявив голова делегації Європейського парламенту Даріуш Розаті на прес-конференції представників місії міжнародних спостерігачів за виборами в Україні, передає “Укрінформ“.

Розаті підкреслив, що для міжнародних спостерігачів питання точності подання інформації в медіа було та залишається дуже важливим.

“Певна дезінформація, яка стосувалася дуже різних питань, походила не тільки із зовнішніх, а й із внутрішніх джерел. У нас є дані про використання фейкових новин у медіа, причому це стосується і телебачення, і радіо”, – наголосив він. 

Багато інформації, за словами експерта, у ЗМІ стосувалося особистих проблем того чи іншого кандидата в президенти. Розаті зауважив, що міжнародні спостерігачі побачили під час першого туру виборів справжню конкуренцію, однак вибір кандидатів залежить не тільки від політичних переконань, а й від багатьох чинників, зокрема від поширюваної дезінформації про них.

Нагадаємо, що перший тур президентських виборів відбувся в Україні 31 березня. Загалом в Україні явка, за даними спостерігачів ОПОРИ, становила 63,2%. Експерти зазначили, що випадки порушення національного законодавства на виборчих дільницях не стали критичною перешкодою для реалізації громадянами свого виборчого права.

Напередодні виборів Служба безпеки України активно повідомляла, що затримувала групи людей, які на замовлення російських спецслужб поширювали фейки. Одним з таких став чоловік з Дніпропетровщини, який стверджував, що почав поширювати дезінформацію щодо кандидатів після того, як у соціальній мережі “ВКонтакте” йому написав житель Росії. Росіянин, який представився журналістом з Ростова, ставив завдання з поширення фейкових новин щодо ситуації в Україні в політичній, релігійній і соціально-економічній сферах.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: