Facebook дозволить заперечувати Голокост

Дата: 25 Липня 2018
A+ A- Підписатися

Очільник Facebook Марк Цукерберг заявив, що соціальна мережа не буде автоматично видаляти пости із запереченням Голокосту.

Про це він сказав у розмові з журналісткою Карою Свішер, пише видання Mediasapiens з посиланням на The New York Times.

В інтерв’ю він розповідав, який вміст Facebook буде видалити з сайту, і зазначив, що в таких країнах, як М’янма і Шрі-Ланка, розповсюдження мови ненависті може мати негайні наслідки. Раніше він також захищав рішення своєї компанії не видаляти з Facebook контент від сайту Infowars, який публікує фейки.

“Принцип, який ми маємо, – це вилучати із соцмережі контент, який призведе до реальної шкоди, реальної фізичної шкоди або якщо ви атакуєте конкретних людей. Цей вміст не повинен бути на платформі”, – сказав він.

Кара Свішер опонувала Цукербергу: “Слова про те, що вбивства у школі “Сенді-Гук” не відбувались, – це не дискусія”, – сказала вона, маючи на увазі трагедію 2012 року і те, що сайт Infowars розповсюдив неправдиву інформацію про це.

Керівник Facebook погодився, що таким повідомленням не місце у соціальній мережі. Проте додав: “Подивімося на ближчі речі. Я єврей, і є безліч людей, які заперечують, що Голокост мав місце. Я вважаю це дуже образливим. Але, зрештою, я не вважаю, що наша платформа повинна це прибирати. Є багато людей, які неправильно розуміють різні речі. Не думаю, що вони це роблять цілеспрямовано”.

Згодом у листі до редакції Цукерберг написав, що не мав наміру захищати людей, які заперечують Голокост.

“Наша мета у боротьбі з фальшивими новинами полягає в тому, щоб не забороняти будь-кому сказати щось неправдиве, а зупинити фальшиві новини та дезінформацію, які поширюються в наших службах. Якщо щось було поширене, але перевірка визначила це неправдивим, такий пост втратить переважну кількість його поширення у стрічці новин. Також, якщо пост перетинає межу щодо насильства або ненависті до певної групи, він буде вилучений. Ці питання дуже складні, але я вважаю, що найкращим способом боротьби з агресивною мовою ворожнечі є мова добра”, – написав керівник соцмережі.

Згодом Джонатан Грінблатт, керівник Антидефамаційної ліги, яка бореться з антисемітизмом, зазначив, що заперечення Голокосту є “навмисною та довгостроковою тактикою антисемітів”. “Facebook має моральне та етичне зобов’язання не допускати поширення цього”, – писав він.

Нагадаємо, згідно з новим механізмом боротьби Facebook з неправдивою інформацією, якщо інформацію у пості визнають фейком, соціальна мережа зменшує майбутні перегляди повідомлення на 80%. Для злісних правопорушників охоплення зменшуватимуть майже на 100%.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: