Ексспівробітниця Meta звинуватила компанію в “токсичній тенденції пригнічення жінок” і подала позов до суду

Дата: 11 Лютого 2025
A+ A- Підписатися

Колишня працівниця Meta подала до суду на компанію, звинувачуючи її в “токсичній практиці пригнічення жінок”. Це сталося після нещодавніх заяв генерального директора Meta Марка Цукерберга про важливість “чоловічої енергії” в “корпоративному світі”.

Про це повідомляє видання “People”.

Келлі Стонлейк. Фото: Breskin Johnson & Townsend PLLC

У скарзі, поданій до Верховного суду округу Кінг штату Вашингтон, Келлі Стонлейк звинуватила компанію в дискримінації за ознакою статі та помсті за те, що вона зачіпала питання, пов’язані з порушеннями поведінки.

Стонлейк, яка працювала в Meta з 2009 року, стверджує, що практично одразу після початку роботи почала стикатися з “масовою і неконтрольованою дискримінацією” та домаганнями. У 2011 році, згідно з її заявою, її менеджер під час відрядження вчинив сексуальне насильство, а пізніше нібито сказав, що вона не отримає підвищення, якщо не вступить з ним у статеві стосунки. Навіть коли жінка розповіла про це працівникам компанії, відповідної реакції так і не було.

Крім того, коли Стонлейк просувалася кар’єрними сходами, вона неодноразово стикалася з “постійною дискримінацією” і заявляла, що компанія ігнорувала це. Наприклад, 2020 року, після вбивства Джорджа Флойда, Стонлейк висловила занепокоєння щодо профілю в соцмережах свого керівника, який підтримував рух “Blue Lives Matter”, оскільки вона побоювалась, що це негативно вплине на їхню велику та різноманітну команду. У відповідь, за її словами, керівник зустрів її з ворожістю та помстою, заблокувавши їй підвищення.

У 2022 році, під час роботи над розширенням віртуальної платформи “Meta Horizon”, Стонлейк виявила серйозні проблеми з безпекою, які ставили під загрозу дітей, оскільки вони могли зіткнутися з мовою ненависті та сексуальними домаганнями. Коли вона підтримала одну з працівниць, яка запропонувала зупинити випуск продукту, їй наказали змусити колегу замовчати, а після відмови – виключили з щотижневих зустрічей керівництва.

У січні 2023 року, згідно з позовом, їй повідомили, що відмовлять у підвищенні через те, що її досягнення нібито “відкриють провали чоловіків-лідерів, від підтримки яких вона залежала”.

Внаслідок постійного стресу та дискримінації Стонлейк подала заявку на термінову медичну відпустку через депресію та суїцидальні думки. У вересні 2023 року їй повідомили про звільнення.

Юристка Келлі Стонлейк, Сінді Гейделберг, зазначила, що її досвід не є винятком, а є прикладом того, як Meta ставиться до жінок, які борються за дотримання моральних норм та стандартів. Вона додала, що ця справа має на меті притягти компанію до відповідальності й захистити інших жінок від такої самої помсти.

Позов подали після того, як у січні Марк Цукерберг під час інтерв’ю на подкасті Джо Рогана заявив, що компаніям бракує “чоловічої енергії” і вони впустили занадто багато “жіночої енергії”. “Ми культурно переважили в ту частину спектра, де вважається, що маскулінність токсична і її треба позбутися”, – зазначив він.

На ці коментарі Стонлейк відповіла, що якщо компанія стикається з проблемою безпеки для жінок на робочих місцях, а відповідь полягає в заклику до “більшої маскулінності”, то це безвідповідально та небезпечно.

Нагадаємо, що подібні ситуації, коли працівники стикаються з дискримінацією та домаганнями на роботі, траплялися не лише в Meta, але й в інших великих компаніях. Зокрема, влітку 2024 року колишні інженери SpaceX звернулися до суду штату Каліфорнія, повідомивши про непрофесійну поведінку гендиректора компанії Ілона Маска. У документі йдеться про домагання, публікацію фотографій сексуального характеру, а також принизливі коментарі на адресу працівників. Заявники стверджують, що їх звільнили через їхні скарги щодо цього.

Фото обкладинки: Finex

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter