Двох активістів студпрофспілки Олімпійського коледжу затримали

Дата: 24 Вересня 2020
A+ A- Підписатися

Голову студентської профспілки Олімпійського коледжу імені Івана Піддубного Дмитра Несвятипаску та ще одного студента, які протестували разом з викладачами проти приєднання їхнього навчального закладу до Національного університету фізичного виховання і спорту, затримала поліція і відвезла до Деснянського райвідділу Києва.

Про це виданню ZMINA повідомив викладач коледжу, борець вільного стилю Богдан Грицай.

Терор триває! Щойно викрали голову профспілки коледжу Dmytro Nesviatypaska та вивезли у невідомому напрямку! При цьому застосували грубу силу! Поліція (беркут) оточила коледж.

Опубліковано Олімпійський коледж імені Івана Піддубного Четвер, 24 вересня 2020 р.

“Затримали його і ще одного студента. У них за планом обід був, він пішов на обід, поліція приїхала, кинула його в машину, нічого не кажучи, і повезла. І другого так само. Просто двох виловили, і все”, ­– сказав він.

У Деснянському райвідділі журналістці ZMINA причин затримання також не назвали.

За кілька годин до описаних подій біля Олімпійського коледжу відбулися сутички, внаслідок яких голову студентського самоврядування Катерину Жданович та деяких викладачів забрала швидка. Окрім того, за словами Грицая, деякі інші представники коледжу зазнали травм, зокрема – він сам.

На початку вересня Кабінет Міністрів ухвалив розпорядження, яким об’єднав коледж та Національний університет фізичної культури. За цим документом, студенти, які там уже навчаються, продовжать навчання на тих самих умовах. Водночас представники коледжу вважають, що метою згаданого рішення є подальша забудова земельної ділянки, на якій розташований навчальний заклад. Окрім того, за їхніми словами, при коледжі є загальноосвітня школа, де навчаються діти з 6-го до 11-го класу, і цю школу ліквідують, бо вона в документі не згадується.

Адміністрація коледжу, викладачі й студентське самоврядування проводили акції протесту під Верховною Радою та оголосили страйк.

24 вересня ректор університету Євген Імас разом із комісією з ліквідації установи та поліцією приїхали в коледж, і їм назустріч, щоб висловити протест, вийшли студенти й викладачі закладу.

На відео, яке оприлюднило “Громадське”, видно, що між сторонами почалася суперечка, а тоді Імаса підняли й понесли в бік смітника, обсипавши його борошном, після чого поліція втрутилась і почала бити протестувальників та застосовувати спецзасоби.

Як розповідає Богдан Грицай, Катерину Жданович вдарили кийком по голові, хоча вона насильницьких дій не вчиняла, а намагалася витягти іншу студентку, яку оточили силовики.

Як повідомили “Ґрати”, під час сутичок поліцейські вивели й посадили в машину директора  коледжу Олексія Семенюшка; його доставили до відділку, але пізніше відпустили, не склавши жодних протоколів.

Олімпійський коледж імені Івана Піддубного діє в Києві з 1966 року, готує спортивний резерв для збірних команд України з 14 видів спорту (футбол, легка атлетика, фехтування, плавання, синхронне плавання, спортивна і художня гімнастика, бокс, вільна боротьба, дзюдо, велоспорт, веслування академічне, кульова стрільба, хокей з шайбою). Сьогодні в коледжі навчаються 620 учнів та 86 студентів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: