Дві громадянки РФ попросили статус біженців в Україні

Дата: 16 Січня 2017
A+ A- Підписатися

У неділю вранці в міжнародному автомобільному пункті пропуску “Гоптівка” (Харківська область) дві громадянки Росії попросили статус біженців в Україні.

Про це повідомляє прес-служба Держприкордонслужби України.

“Під час проходження прикордонного контролю про надання статусу біженців до прикордонників Харківського загону звернулися 47-річна громадянка Росії і її 20-річна донька, також громадянка Росії, які прибули з сусідньої країни пішки з маленькою дитиною”, – йдеться в повідомленні.

Під час бесіди жінки розповіли, що, через українське походження і українське громадянство внучки в Росії вони не могли працевлаштуватися і не отримували належної медичної допомоги.

“Втомившись від постійних утисків з етнічної приналежності, вони були змушені просити статусу біженців, адже боялися за своє життя і життя дитини”, – зазначили в українському прикордонному відомстві.

Після оформлення відповідних документів громадянок Росії направили в Державну міграційну службу в Харківській області.

Нагадаємо, за даними Державної міграційної служби за 9 місяців 2016 року 54 громадянина Російської Федерації звернулися із заявою про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту. Водночас статус біженця 2016 року отримали лише 4 росіян, а статус людини, яка потребує додаткового захисту – 10. При цьому 957 людей у 2016 році були примусово повернені назад.

Зокрема, у вересні 2016 року Служба безпеки України примусово вислала з України громадянку Росії Амінат Бабаєву, яка просила притулку в Україні.

Окрім того, восени 2016 російський біженець Сергій Анісіфоров отримав від ДМС третю за останні два роки відмову в статусі біженця в Україні, незважаючи на те, що право на отримання ним притулку затверджено українськими судами.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: