Два з десяти: депутати з Комітету Верховної Ради з прав людини не підтримали КиївПрайд

Дата: 09 Червня 2016
A+ A- Підписатися

Голова Комітету з прав людини Верховної Ради України Григорій Немиря зробив заяву на підтримку Маршу рівності. Однак з десятка членів Комітету його підтримала тільки одна депутатка – голова підкомітету з питань гендерної рівності і недискримінації Ірина Суслова.

У публічній заяві голова Комітету ВРУ з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Григорій Немиря наголосив на своїй стійкій повазі до прав людини і основоположних громадянських свобод.

Напередодні проведення Маршу рівності, який відбудеться 12 червня цього року, Григорій Немиря нагадав, що згідно зі статтею 39 Конституції України, громадяни мають право збиратися мирно, без зброї й проводити збори, мітинги, походи і демонстрації.

“Це – невід’ємне право кожної людини”, – наголосив Григорій Немиря.

“Забезпечення дотримання права на мирне зібрання є важливим показником демократичного розвитку суспільства. Саме тому висловлююсь на підтримку мирної правозахисної ходи Маршу рівності та закликаю правоохоронні органи забезпечити правопорядок і безпеку під час заходу”, – зауважив депутат.

Детутат також підкреслив, що всі громадяни України мають конституційне право на мирний мітинг чи демонстрацію, а обов’язок держави – гарантувати безпеку учасників.

Депутат наголосив, що дискримінації, залякуванню та фізичній агресії до представників ЛГБТ-спільноти не має бути місця в правовій державі, яка прагне стати частиною європейської спільноти.

“Наше спільне завдання – побудувати толерантне, демократичне та європейське суспільство в Україні!”, – йдеться в заяві.

Уже з’явилася перша реакція на заяву голови Комітету. Так, виконавчий директор ВБО “Точка опори” Богдан Глоба на своїй сторінці у фейсбуку написав, що “це – величезний прогрес для парламентаризму”.

І зауважив: “А ‪‎зрада‬, що цю заяву підтримало лише два з десяти члени комітету. Як можуть в комітеті з прав людини працювати народні депутати, що не підтримують права громадян на мирну акцію?”

Фото ba.org.ua

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: