“Два кліка”: довідку про несудимість тепер можна замовляти на сайті МВС

Дата: 26 Вересня 2017
A+ A- Підписатися

Міністерство внутрішніх справ вводить новий онлайн-сервіс – замовлення довідки про відсутність судимості на сайті.

Про це глава МВС Арсен Аваков повідомив на своїй сторінці в Facebook.

“Послуга, яка забирала десятки годин, була “розсадником” корупції, викликала злість і обурення – трансформована в 2 кліка і посмішку на вашому обличчі”, – пише Аваков.

За словами міністра, послуга буде доступна безкоштовно і в режимі 24/7.

Він додав, довідку про несудимість щорічно в Україні отримують близько 800 тисяч чоловік. Вона потрібна при оформленні на роботу, подачі документів до багатьох державних інстанцій, для участі в тендері, усиновлення, встановленні опіки, оформленні громадянства, відновленні втрачених документів і так далі. 

З іншого боку, це інформація, що відноситься до категорії персональних даних. Тому “посадити достатню кількість дівчат”, які будуть їх “штампувати”, не можна – інформація зберігається в єдиній інформаційній системі МВС і може бути опрацювана тільки відповідним адміністратором.

Отримати готову довідку можна в будь-якому сервісному центрі МВС, незалежно від місця реєстрації. Сьогодні вже працює 153 СЦ по всій країні, і ця система весь час розвивається.

Глава МВС також дає покрокову інструкцію:

Ви заходите на сайт mvs.gov.ua або hsc.gov.ua, вибираєте спосіб зареєструватися, скориставшись електронним цифровим підписом або IDBank. (Клік 1).

Заповнюєте електронну форму, вказавши, в якому із сервісних центрів МВС (зі списку) вам зручно забрати готову довідку. (Клік 2).

Відправляєте форму.

Все, ваша заявка обробляється та формується в автоматичному режимі. Потім ви отримуєте повідомлення на електронну пошту, що документ готовий, приїжджаєте і забираєте.

 За словами міністра, жителі сільської місцевості можуть отримати довідку про відсутність судимості в мобільному Сервісному центрі, який обслуговує їхній район.

Як відомо, з 2015 року довідку про відсутність судимості можна було замовити на порталі igov.org.ua.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: