“Дуже схоже на викрадення”: у ЦПК розказали подробиці затримання чоловіка адвокатки

Дата: 26 Січня 2018
A+ A- Підписатися

У Центрі протидії корупції заявляють, що затримання чоловіка юристки організації Олени Щербан ввечері 25 січня відбувалось із численними порушеннями і більше нагадувало викрадення.

Про це йдеться на сторінці організації у Фейсбук.

В організації повідомляють, що 25 січня близько 22.00 чоловік керівниці юридичного відділу ЦПК  вийшов з магазину, розташованому у приватному секторі біля Білічанського лісу, недалеко від їхнього будинку, сів за кермо і поїхав додому. Разом із ним в машині було подружжя сусідів. Одразу після початку руху вони побачили мигалки поліцейських позаду машини. Очевидно, поліція чекала біля магазину.

“Поліцейські довели машину чоловіка нашої Олени прямо до двору і там одразу ж почали його заламувати на її очах та в присутності сусідів. Поліцейські повідомили, що машина перебувала в орієнтуванні. Попри питання нашої колеги і намагання з’ясувати ситуацію на місці, її чоловіка затримали і відвезли у невідомому напрямку без жодних пояснень. Все це зафіксовано на відео, яке ми одразу ж оприлюднили через те, що ситуація була схожа на фактичне викрадення людини вночі з власного двору. Наша колега викликала поліцію, яка так і не приїхала”, — йдеться в повідомленні.

Через 10 хвилин після того, як поліція відвезла чоловіка у невідомому напрямку, Олена Щербан додзвонилася до нього, дізналася адресу відділку і приїхала туди.

У відділку з’ясувалося, що чоловіка тимчасово затримали і склали два протоколи про адміністративні порушення: водіння в нетверезому стані і відмова зупинитися на вимогу поліції.

При цьому чоловік відмовився складати тест без присутності адвоката, а після приїзду адвоката, буквально за півгодини, поліція відмовила у проведенні експертизи у присутності адвоката, що теж зафіксовано на відео.

У ЦПК з посилання на юристку також повідомляють, що обидва протоколи були складені із порушеннями та без присутності понятих. Крім того, на вимогу адвоката затриманого поліцейські відмовилися показувати і давати відео зі своїх камер.

Після 3х годин у відділку поліції і складення всіх протоколів чоловіка відпустили.

В організації також зазначають, що досі не вдалось отримати відповіді на питання:

  • чому в протоколі про затримання поліцейські умисно залишили пусті поля про понятих і виправили це тільки після того, як наша колега почала знімати це на відео;
  • чому на затримання приїхало одразу два наряди поліції, а за викликом адвокатки – жодного;
  • в якому орієнтуванні була машина чоловіка, з якої причини;
  • чому протокол про затримання не був складений на місці, а людину без жодних пояснень “спакували” і відвезли в невідомому напрямку;
  • чому поліцейські відмовилися від експертизи у присутності адвоката.

Раніше голова ЦПК Віталій Шабунін заявляв, що 25 січня адвокатка Олена Щербан, чоловіка якої забрали співробітники поліції, представляла інтереси ЦПК в суді проти СБУ.

Шабунін додав, що на 26 січня антикорупційні активісти готували публікацію.

Напередодні 26 січня Київський апеляційний адміністративний суд відхилив позов Центру протидії корупції, в якому той вимагав розсекретити декларації співробітників Служби безпеки України.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: