Достатня кількість соцпрацівників могла б завадити смерті полишеного на самоті хлопчика ‒ експерт

Дата: 11 Грудня 2016
A+ A- Підписатися

Смерті однорічного хлопчика внаслідок недбалості матері можна було б уникнути, якби три роки тому в Україні не звільнили 85% соціальних працівників.

У цьому переконаний представник Фонду “Зміни одне життя – Україна” Леонід Лебедєв, передає кореспондент Центру інформації про права людини.

“Така кричуща ситуація виникла перш за все через відсутність в Україні соціальних працівників. Три роки тому звільнили майже 85% по всій країні. Це 12 тисяч працівників. Якщо б вони працювали, то б мати потрапила на облік соціальної служби, за нею був би контроль і такого не сталося б. Саме соціальні працівники допомагають вразливим сім’ям та захищають права дітей. Вони знають, яка сім’я, в яких умовах живе, якої допомоги потребує кожен громадянин”, ‒ пояснює він.

За його словами, із достатньою кількістю соціальних працівників кількість дітей в інтернатних закладах також зменшувалася б.

“Тоді не було б у звіті Уповноваженого президента з прав дитини даних про 104 тисячі дітей в інтернатах та всього 9% з них дітей-сиріт. А інші – це діти з неблагополучних родин, яких система для виживання забрала їх під своє крило”, ‒ каже Леонід Лебедєв і вказує на порушення права дітей на сімейне виховання.

Він переконаний, що недоліки структур захисту прав дітей не вирішити чинним Планом дій Національної стратегії з прав людини.

“Треба набагато більше довносити. Дійсно треба робити реформи в партнерстві Мінсоцполітики, Міністерства охорони здоров’я, а не показувати, що от ми покращились, виконавши той чи інший захід Плану дій Нацстратегій”, ‒ додає Леонід Лебедєв.

Експерт також повідомив, що Держкомтелерадіо найпасивніше у 2016 році виконувало ті заходи Національної стратегії з прав людини, які стосуються захисту прав дітей.

Національна стратегія у сфері прав людини ‒ це системний документ, покликаний інтегрувати цінності прав людини в різні сфери державної політики. Документ затвердив президент України Петро Порошенко своїм указом від 25 серпня 2015 року №501/2015. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: