До зони АТО припинили продавати автобусні квитки з Харкова

Дата: 15 Січня 2015
A+ A- Підписатися

З 21 січня потрапити на окуповані території Сходу України можна буде через 7 транспортних коридорів і за спеціальною перепусткою.

Міністерство інфраструктури України заборонило продаж автобусних квитків в населені пункти, що потрапили в зону АТО.

Як повідомляє інформаційний портал Харківської правозахисної групи з посиланням на «АТН», таку відповідь отримують потенційні пасажири в касах Харківського підприємства автобусних станцій. Заборона діє вже близько тижня, проте дістатися до зони бойових дій ще можна: до послуг відчайдушних мандрівників – приватні перевізники. 

Потяги після 1 грудня 2014 року до зони бойових дій не ходять зовсім. З Харкова можна доїхати не далі, ніж до Артемівська, з Києва – до Краматорська і до Красного Луча Луганської області та Красного Лиману Донецької області.

З 21 січня 2015 року потрапити на окуповані території Сходу України можна буде через 7 транспортних коридорів і за спеціальною перепусткою.

Про це новинам «АТН» повідомив начальник прес-центру АТО Роман Туровець. Щоб отримати перепустку, потрібно подати заяву з описом маршруту пересування і терміном перебування в зоні бойових дій, паспорт, документ, який підтверджує, що людина проживає в зоні АТО, або ж довідку про місце поховання близьких, довідку про хворобу близьких, які проживають на підконтрольній бойовикам території.

Зазначені документи можна буде надати безпосередньо в пунктах пропуску, а отримати документ, що дає право на в’їзд, можна буде протягом 10 днів. Перепустка видається протягом доби через контрольні пункти в’їзду-виїзду або блок-пости першого рубежу на напрямках руху при наявності відповідних документів (телеграма, завірена закладами охорони здоров’я, про смерть або хворобу близьких осіб; документ, що підтверджує місце поховання близьких осіб).

Отримати перепустку можуть особи, що досягли 18-річного віку – дані інших осіб вносяться до перепусток їх батьків або законних представників.

Також перепустка надається іноземцям та особам без громадянства для участі у забезпеченні національних інтересів України з метою мирного врегулювання конфлікту чи з гуманітарних міркувань, для виконання дипломатичних та консульських функцій, в тому числі в рамках діяльності міжнародних організацій, членом яких є Україна. У останньому випадку потрібне погодження з МЗС.

Відмовити у видачі перепустки можуть, якщо особою не буде надано усіх потрібних документів, або якщо людина має іншу мету поїздки, ніж задекларована, чи може створити загрозу національній безпеці та громадському порядку.

У разі порушення режиму припинення вогню на відстані до 30 км від заявлених транспортних коридорів рух буде припинятися.

Як повідомлялося раніше, в Раді національної безпеки і оборони з метою обмеження руху людей і вантажів через лінію розмежування у зоні проведення антитерористичної операції визначено 7 пунктів для в’їзду і виїзду з окупованої території:

1 – Луганськ – Щастя – Новоайдар. 
2 – Луганськ – Станиця Луганська – Широкий. 
3 – Фащівка – Дебальцеве – Артемівськ. 
4 – Горлівка – Артемівськ. 
5 – Донецьк – Курахово. 
6 – Донецьк – Маріуполь (через Волноваху). 
7 – Новоазовськ – Красноармійськ – Талаківка – Маріуполь.

На цих 7 пунктах пропуску будуть нести службу прикордонники, співробітники фіскальної служби, правоохоронних органів. Для ідентифікації проїжджаючих осіб ці пункти будуть обладнані спеціальною апаратурою.

Нагадаємо, ще в квітні 2014 року Верховна Рада внесла зміни до Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», згідно з якими, свободу пересування відповідно до закону, може бути обмежено на тимчасово окупованих територіях.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: