До правозахисної стратегії не включили питання ЛГБТ

Дата: 19 Березня 2015
A+ A- Підписатися

У остаточній редакції Національної стратегії у сфері прав людини не врахували пропозицій активістів щодо включення питання захисту прав ЛГБТ-спільноти.

Як повідомив координатор з прав людини для ЛГБТ – співкоординатор Ради ЛГБТ-організацій України Андрій Маймулахін, 4 березня у Комітеті Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин відбулися слухання з обговорення проекту Національної стратегії у сфері прав людини. Тоді представники ЛГБТ-організацій, Amnesty International в Україні, Центру громадянських свобод, Міжнародного жіночого правозахисного центру “Ла Страда – Україна” наголошували на необхідності згадати у Стратегії про захист прав ЛГБТ-спільноти та зробити це питання повноцінною частиною Стратегії.

У оприлюдненому сьогодні відкритому листі активістів до органів влади, українських та міжнародних правозахисних організацій, засобів масової інформації зазначено, що вчора Міністерство юстиції розповсюдило “остаточну редакцію” Національної стратегії з прав людини. Хоча у супровідному листі до документу за підписом заступника міністра юстиції Наталії Севостьянової йдеться про те, що пропозиції громадськості були враховані, представники ЛГБТ-спільноти стверджуть, що це не так: у документі немає жодної згадки про ЛГБТ, сексуальну орієнтацію, ґендерну ідентичність.

Нова влада, як і стара, робить вигляд, що нас не існує, що в українському суспільстві немає гомофобії, дискримінації та злочинів на ґрунті ненависті щодо лесбійок, геїв, бісексуалів і трансґендерів. Якщо ми дійсно прямуємо шляхом європейської інтеграції, українська влада повинна робити реальні кроки для модернізації країни і суспільства“, – йдеться у відритому листі.

Активісти наполягають на тому, що захист прав людини для ЛГБТ повинен стати окремим пунктом Національної стратегії в сфері прав людини. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: