До “Пацієнтів України” та ЛЖВ знову прийшли поліція та Генпрокуратура

Дата: 20 Жовтня 2017
A+ A- Підписатися

Генеральна прокуратура і Національна поліція почала виїмку документів у пацієнтської організації “Благодійного фонду “Пацієнти України”, також запланована виїмка документів в пацієнтської організації “Мережа ЛЖВ”.

Про це повідомили агентству “Інтерфакс-Україна” в БФ “Пацієнти України”.

У п’ятницю слідчі Нацполіції почали знайомитися з фінансовими документами організації за три роки роботи в рамках кримінальної справи, порушеної Генпрокуратурою.

“Нас звинуватили в тому, що ми за гроші Глобального фонду закуповували медикаменти за завищеними цінами”, – повідомили в БФ.

Співрозмовник агентства підкреслив, що в рамках співпраці з Глобальним фондом організація проходить регулярні перевірки.

При цьому в пацієнтській організації відзначають, що в рамках співпраці з Глобальним фондом не займаються закупівлями лікарських засобів.

“У нас у жодному проекті ніяких закупівель немає. Ми займаємося тільки адвокацією”, – підкреслили в організації.

Крім того, “Пацієнти України” відзначили, що не володіють інформацією, за чиєю заявою було порушено кримінальну справу.

Разом з тим, як повідомили агентству у Всеукраїнській благодійній організації “Всеукраїнська мережа ЛЖВ”, слідчі Нацполіції намір в п’ятницю прийти і в цю громадську організацію для виїмки документів.

“Всеукраїнську мережу ЛЖВ звинувачують в розтраті грантових коштів і використанні їх на фінансування “ЛНР” і “ДНР”. Це повний абсурд. Сьогодні до нас повинні прийти з Нацполіції”, – повідомили в “Мережі ЛЖВ”.

Як повідомлялося, 11 жовтня Благодійний фонд “Пацієнти України” і Всеукраїнська благодійна організація “Всеукраїнська мережа ЛЖВ” заявили про вилучення у них документів Національною поліцією для проведення позапланових податкових перевірок і ревізій. Пацієнтські організації повідомили, що Нацполіція та Генпрокуратура звинувачують керівництво організацій у привласненні коштів Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.

Водночас згадані організації, за їхніми твердженнями, регулярно проходять спеціальні перевірки аудиторських компаній на замовлення Глобального Фонду. І жодних порушень під час цих перевірок виявлено не було.

Активісти пов’язують кроки правоохоронців з тим, що саме ці організації займалися просуванням реформи державних закупівель ліків та передачі цієї функції міжнародним організаціям. Ця реформа, за підрахунками Рахункової палати України та антикорупційних організацій, щороку заощаджує Україні до 40% державного бюджету на закупівлю ліків.

Голова “Всеукраїнської мережі ЛЖВ” Дмитро Шерембей нагадав, що минулого місяця Український форум благодійників визнав “Мережу людей, що живуть з ВІЛ” найбільшим благодійником країни. А у минулому році організація отримала нагороду президента США по боротьбі зі СНІДом у всьому світі (PEPFAR), як краща організація.

Пацієнтські організації також зазначають, що кошти Глобального фонду в Україні отримують 588 організацій, зокрема 354 лікувальні заклади (СНІД-центри, туберкульозні диспансери) і 124 виправні установи.

Глобальний фонд для боротьби з СНІДом, туберкульозом і малярією був заснований Організацією Об’єднаних Націй у січні 2002 року для поліпшення фінансування національних програм, спрямованих на боротьбу з СНІДом, туберкульозом та малярією, в країнах із недостатньою кількістю власних ресурсів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: