До одного мільйона українських дітей потребують допомоги – UNICEF

Дата: 18 Лютого 2017
A+ A- Підписатися

До одного мільйона дітей потребують невідкладної гуманітарної допомоги в Україні. Це вдвічі більше, ніж минулого року.

Про це повідомляє дитячий фонд ООН UNICEF.

Таку динаміку показників експерти UNICEF пов’язують із бойовими діями на сході України та погіршенням умов життя в цьому регіоні.

“Протягом останніх трьох років діти на сході України живуть у постійному страху непередбачуваних бойових дій та обстрілів. Їхні школи були зруйновані, вони були змушені залишити свої домівки, і втратили доступ до таких базових благ, як тепло і вода”, – цитує прес-служба фонду голову представництва UNICEF в Україні Джованну Барберіс.

У фонді переконані, що 200 тисяч дітей, які проживають у межах 15 км з обох сторін від лінії розмежування, опинилися в особливо гострій ситуації.  

“19 тисяч дітей у цій зоні наражаються на загрозу постраждати від мін та нерозірваних боєприпасів, а 12 тисяч дітей живуть у населених пунктах, що зазнають обстрілів щонайменше раз на місяць”, – йдеться у повідомлення UNICEF.

Більше 740 шкіл, це кожна п’ята на Донбасі, були зруйновані або пошкоджені.

UNICEF закликає всі сторони конфлікту негайно повернутися до своїх зобов’язань стосовно припинення вогню, які вони взяли на себе у Мінську в серпні 2015 року.

Окрім того, UNICEF закликає поважати норми міжнародного гуманітарного права, у тому числі тих норм, які стосуються забезпечення безперешкодного доступу до гуманітарної допомоги.

“Після трьох жахливих років діти у східній Україні терміново потребують тривалого миру, щоб їхні непотрібні страждання припинилися”, – наголошує Джованна Барберіс.

П’ятикласник Родіон стоїть біля ураженого кулею вікна у школі №2 міста Мар’їнки. Донеччина, 25 січня 2017 рік
10-річна Ангеліна на тлі захисних мішків із піском. Школа №2 міста Мар’їнка, Донеччина, 26 січня 2017 року
Діти їдять біля пункту обігріву в Авдіївці, яка потерпала від холоду під час інтенсивних обстрілів підтримуваних Москвою збройних формувань. 1 лютого 2017 рік

Фонд намагається зібрати $31,3 млн., аби продовжувати підтримувати дітей у сфері охорони здоров’я, харчування, освіти, санітарії та гігієни, доступу до чистої питної води. Станом на сьогодні UNICEF отримано приблизно 10% від необхідної суми.

Раніше Уповноважений президента України з прав дитини Микола Кулеба заявив, що від конфлікту на Сході постраждала кожна восьма дитина. 

Минулого року UNICEF розробила мультфільми, які розповідають про мінну безпеку.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: