ВІЛ-позитивним вистачить ліків до кінця червня – МОЗ

Дата: 26 Травня 2015
A+ A- Підписатися

ВІЛ-позитивним українцям вистачить ліків для антиретровірусної терапії (АРТ-терапії) до кінця червня. 

Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я України, передає “Радіо Свобода”

Міністерство знайшло можливості забезпечити необхідними препаратами цих людей, повідомив заступник міністра охорони здоров’я Ігор Перегінець.

Він зазначив, що проблеми з постачанням необхідних препаратів виникли взимку через коливання курсу іноземних валют і непроведення урядовими інституціями передоплати постачальнику ліків, згідно з положеннями закону України про здійснення державних закупівель. Постачальник навіть подав позов до суду, але на сьогодні сторони досягли порозуміння, сказав Перегінець.

“І міністерство, і постачальник перебувають у договірних рамках, виконують свої зобов’язання на даний момент. Але, враховуючи, що на цей момент є цей позов, і ми не можемо не передбачати кризову ситуацію, МОЗ разом з Українським центром контролю за захворюваннями, зусиллями фахівців і регіональних центрів СНІДу, гарантовано можуть забезпечити до кінця червня лікування цих пацієнтів”, – пояснив представник МОЗ.

За його словами, вдалося перерозподілити препарати АРТ-терапії між пацієнтами у різних регіонах України. Але мова не йде про забезпечення необхідними препаратами ВІЛ-позитивних і хворих на СНІД українців, які мешкають на тимчасово окупованих територіях Донбасу і в анексованому Криму.

Тим часом, за даними Українського центру контролю за захворюваннями, Глобальний фонд боротьби з поширенням ВІЛ/СНІДу готовий надати Україні необхідні препарати, яких має вистачити до кінця року.

Раніше глава благодійного фонду “Пацієнти України” Дмитро Шеребмей заявляв, що необхідні медикаменти для 20 тисяч ВІЛ-інфікованих України закінчаться вже наприкінці травня.

Тим часом громадські активісти збираються провести акцію “Кладовище замість ліків”, яка розпочнеться в середу, 27 травня, о 9:30 навпроти Кабінету Міністрів України за адресою: вул. Грушевського 12/2.

Пацієнти, хворі на СНІД, облаштують символічне кладовище на схилі навпроти Кабміну, огороджуючи стрічкою місце для могил. Таким чином вони хочуть привернути увагу прем’єр-міністра Арсенія Яценюка до того, що за кілька тижнів в Україні закінчаться ліки, які входять до схем лікування для 20 тисяч ВІЛ-позитивних людей, що для більшості з цих людей означатиме смертельний вирок.

“Ситуація критична, і наразі не вирішується владою. Якщо ліки не будуть поставлені вчасно, то вже в червні в Україні перші 4 000 людей перервуть лікування, а до кінця року очікується величезна кількість смертей. Більше того, вся Загальнодержавна цільова соціальна програма протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018 роки буде фактично завалена владою”, – кажуть організатори акції. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: