До в’язниці відправили шахраїв, які ошукали родини військових та волонтерів на понад мільйон гривень

Дата: 10 Травня 2024
A+ A- Підписатися

На Дніпропетровщині суд визнав винним трьох учасників організованої групи за фактами крадіжки, шахрайства та несанкціонованого втручання в роботу інформаційних систем. 

Про це розповіли в Офісі генерального прокурора. 

Вилучені під час обшуків гроші

Троє жителів Кам’янського району організували схему виманювання грошей у родичів українських військових та волонтерів.

Вони знаходили у соцмережах інформацію про збір коштів на допомогу та лікування, писали під виглядом представників міжнародних організацій та пропонували фінансову допомогу в іноземній валюті.

“Під виглядом конвертування коштів засуджені отримували доступ до онлайн-банкінгу потерпілих та привласнювали гроші шляхом їх переведення на підконтрольні рахунки. Загальна сума спричинених збитків становить 1,3 мільйона гривень”, – розповідають слідчі. 

Для того, щоб відшкодувати збитки, суд арештував нерухоме майно, транспортні засоби учасників групи та вилучені під час обшуків гроші. Таким чином відшкодувати вдалось майже 330 тисяч гривень. 

У підсумку суд відправив організатора групи на 9,5 року до в’язниці, а двох учасників – на 8,5 року з конфіскацією майна.

Нагадаємо, що від початку повномасштабного вторгнення росіян побільшало новин про шахраїв, які ошукують, наприклад, рідних полонених або тих, кому потрібна соціальна допомога. 

В уряді вже закликали українців не шукати зниклих безвісти та полонених через телеграм чи фейсбук, натомість звертатись до профільних відомств. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter