До Міжнародного реєстру збитків від агресії РФ українці подали понад 160 тисяч заяв
До Міжнародного реєстру збитків, завданих агресією Росії проти України (RD4U), українці подали понад 160 тисяч заяв, з яких більш ніж 45 тисяч уже офіційно внесено до реєстру.
Про це повідомила пресслужба реєстру.

У відомстві зазначили, що від початку приймання заяв 2 квітня 2024 року механізм має попит серед постраждалих від російської агресії. Також пресслужба повідомляє, що 5 червня на конференції учасників Реєстру збитків для України в Страсбурзі обрали новий склад бюро реєстру, оскільки повноваження чинного складу завершуються 27 червня.
Фото: Реєстр збитків для УкраїниГоловою бюро обрали постійного представника Швеції при Раді Європи Нікласа Кеббона. Першим заступником голови став директор департаменту міжнародного права міністерства закордонних справ Чехії Еміл Руффер, а другим заступником – постійна представниця Північної Македонії при Раді Європи Светлана Гелева. Їхні трирічні мандати розпочнуться 28 червня 2026 року.
Нагадаємо, Міжнародний реєстр збитків для України фіксує втрати, шкоду та збитки, завдані внаслідок повномасштабної агресії РФ. Подати заяву можна щодо шкоди, спричиненої незаконними діями Росії з 24 лютого 2022 року на всій території України в межах міжнародно визнаних кордонів 1991 року, включно з тимчасово окупованими територіями.
Наприкінці квітня 2026 року реєстр відкрив п’ять нових категорій для подання заяв, що стосуються втрат бізнесу та держави внаслідок російської агресії. Йдеться про категорії B1.1, B1.2, C1.1, C1.2 та C3.1. Перші чотири охоплюють пошкодження або знищення критичної та некритичної інфраструктури, включно з витратами на ремонт і відновлення об’єктів. Категорія C3.1 передбачає можливість заявляти про втрату або пошкодження активів, недоотриманий прибуток та втрату бізнесу внаслідок війни.