До 2025 року українські банки повинні зробити доступними половину своїх відділень для людей з інвалідністю
До 1 січня 2025 року Національний банк України зобов’язав банки забезпечити фізичну та інформаційну доступність для людей з інвалідністю щонайменше до 50% своїх відокремлених підрозділів у кожному регіоні.
Про це повідомили у пресслужбі Нацбанку.
“Національний банк України зобов’язав банки забезпечити фізичну та інформаційну доступність щонайменше 50% від загальної кількості їхніх відокремлених підрозділів у регіоні, щоб сприяти створенню безпрецедентно інклюзивного фінансового простору для кожного громадянина України, зокрема ветеранів війни, осіб з інвалідністю та людей старшого віку”, – йдеться у повідомленні.
Як поінформували у Нацбанку, відповідні зміни внесли до Положення про ліцензування банків. Згідно з ними банки мають визначити такі відділення з урахуванням правил інклюзивного надання фінансових послуг та забезпечити їх доступність до 1 січня 2025 року, а надалі підтримувати виконання цієї вимоги на постійній основі.
За новими правилами, банки зобов‘язані інформувати клієнтів про місцеперебування відповідних відділень, їхні контактні номери телефонів та графік роботи на головній сторінці свого офіційного вебсайту та його мобільної версії, у мобільному застосунку, через служби клієнтської підтримки, чатботи та месенджери, у загальнодоступних місцях приміщення тощо.
“Безбар’єрні фінансові послуги мають стати повсякденною нормою нашого життя, адже це – наш обов’язок перед ветеранами та тими, хто постраждав в цій війні. Упевнений, що фінансові установи замість формального підходу докорінно переглянуть свої сервіси, приміщення та правила спілкування з клієнтами, щоб наша фінансова система стала найінклюзивнішою у світі“, – прокоментував відповідне рішення голова Національного банку Андрій Пишний.
Фізична доступність відділень забезпечуватиметься з урахуванням відповідних державних стандартів з питань інклюзивності будівель і споруд.
Нагадаємо, у червні поточного року в Україні оновили будівельні норми, що стосуються безбарʼєрності, – їх уже використовують під час реалізації проєктів відновлення. Крім того, влада ухвалила план заходів для реформування медико-соціальної експертизи й почала впровадження міжнародної класифікації функціонування, обмежень життєдіяльності та здоров’я.