Організаторів викрадення журналіста Олега Батурина в Україні заочно засудили до 12 років тюрми

Дата: 05 Квітня 2024
A+ A- Підписатися

Суворовський районний суд Одеси заочно визнав винними та засудив до 12 років позбавлення волі бойовика “ДНР” Валентина Мотузенка та голову окупаційної адміністрації Нової Каховки Володимира Леонтьєва, яких звинуватили у незаконному ув’язненні трьох мешканців Херсонщини:  журналіста з Каховки Олега Батуріна, міського голови Таврійська Миколи Різака та секретаря Новокаховської міськради Дмитра Васильєва.

Про це повідомляє Суворовський районний суд Одеси.

Валентин Мотузенко і Володимир Леонтьєв. Фото з соцмереж

Суд визнав Валентина Мотузенка та Володимира Леонтьєва винними у порушенні законів та звичаїв війни, вчинених за попередньою змовою групою осіб згідно з частиною 1 статті 438 КК України. Строк відбування покарання рахуватиметься з часу їхнього фактичного затримання.

У вироку сказано, що Володимир Леонтьєв є уродженцем Ростовської області РФ та громадянином України. Валентин Мотузенко, ексрадник голови “ДНР”, народився та проживав у Донецькій області. 

Леонтьєва та Мотузенка звинуватили у викраденні 12 березня 2022 року журналіста Олега Батуріна. Спочатку його незаконно ув’язнили та піддавали тортурам у будівлі Новокаховської міськради. Потім журналіста перевезли до Херсона, де утримували до 20 березня 2022 року.

16 березня 2022 року Мотузенко викрав Дмитра Васильєва, якого вони утримували у підвалі місцевої поліції. Росіяни вимагали від чоловіка змінити негативну позицію до Росії на лояльну. 30 квітня 2022 року посадовця відпустили, а через 9 місяців він помер у віці 54 років внаслідок відривання тромбу.

Мотузенко також наказав затримати Миколу Різака 1 квітня 2022 року. Його також незаконно утримували у місцевому відділку поліції. Під час перебування в неволі у нього стався інсульт.

Нагадаємо, Мотузенко, який вважає себе “атаманом Івановичем”, зайшов разом з росіянами до Нової Каховки 24 лютого 2022 року. 1 квітня 2022 року він представляв призначеного росіянами голову окупаційної адміністрації Павла Філіпчука.

За інформацією ЦЖР, Мотузенко переїхав з Нової Каховки до Криму наприкінці весни 2022 року. Згідно з російськими реєстрами юридичних осіб, колаборант має 33%-ну частку в ТОВ “Луїдор”, яке знаходиться в Алушті. Товариство, у власність якого входять готель та ресторан, було зареєстроване ще у 2015 році.

За даними ЦЖР, у 2023 році російські військові затримали та ув’язнили Мотузенка. Його разом з іншим колаборантом Віталієм Єфименком, “заступником голови адміністрації” Нової Каховки, звинуватили в “організації злочинного угруповання”, яке грабувало будинки багатих мешканців Каховського району, та у співпраці з СБУ. Крім того, у “ДНР” порушили кримінальну справу проти Мотузенка та пригрозили вбити у разі його там появи.  

За словами бойовика Павла Губарєва, Мотузенко разом з його дружиною Катериною Губарєвою викрадали та катували людей у Херсонській області. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter