Для людей з інвалідністю та їхніх рідних випустять порадник про те, як адаптуватись до життя після травми
Для людей з інвалідністю та їхніх родин запустили соціальний проєкт, що має допомогти адаптуватись до життя в Україні після отриманої травми.
Про це розповіли під час презентації в медіацентрі “Україна”.
Проєкт отримав назву “Я зміг – і ти зможеш!”, а головним його героєм став ветеран з Миколаєва Олександр Терещенко.
Чоловік захищав Донецький аеропорт, де отримав травму, внаслідок якої пережив ампутацію. Після реабілітації він активно почав займатись громадською діяльністю. Разом з однодумцями він вже допомагає незрячим ветеранам та ветеранкам орієнтуватись у міському просторі.
У рамках нового проєкту мають випустити друкований порадник та 12 відеороликів, в яких Терещенко розповість та покаже, як виконувати різні побутові справи.
“Ми передусім хочемо допомогти якомога більшій кількості ветеранів, які втратили кінцівки і зараз знаходяться тільки на початку цього шляху, які абсолютно не знають, як їм жити далі, і в багатьох виникає запитання: “чи варто взагалі продовжувати це життя, коли я не можу зробити те, чим займався раніше, не можу собі дати раду, я залежний від усіх”, – розповідає активіст.
Окрім людей з ампутаціями, поради Терещенка можуть стати у пригоді ерготерапевтам, реабілітологам та сім’ям й близьким тих, хто має інвалідність. Останнім це допоможе облаштувати простір вдома таким чином, щоб родич з ампутацією міг стати самостійним.
Навчити самостійно облаштувати свій побут можуть й фахівці від уряду, а детальніше про це можна дізнатись за посиланням.
Проєкт “Я зміг – і ти зможеш!” запланований до серпня 2025 року, тож до цього часу у відкритий доступ мають викласти усі відеопоради та друковане видання.
Для того, щоб не пропустити появу роликів, можете підписатись на сторінку проєкту у ютубі. Нині там доступний перший про те, як застелити ліжко.
Нагадаємо, що за два роки кількість людей з інвалідністю в Україні зросла на 10%. На цьому тлі парламент закликають оновити законопроєкт про забезпечення прав людей з інвалідністю.