Для ЗНО-2018 підготують тести шрифтом Брайля — наказ міністерства

Дата: 22 Грудня 2017
A+ A- Підписатися

Абітурієнти з порушеннями зору в наступному році отримають можливість в тестовому режимі скласти ЗНО з використанням тестів, надрукованих шрифтом Брайля.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомляє Міністерство освіти та науки України.

Згідно з наказом МОН №1625 від 13 грудня 2017 року, Український центр оцінювання якості освіти має організувати апробацію технології проведення ЗНО з української мови і літератури, математики та історії України для людей з порушеннями зору, які використовують шрифт Брайля.

Пройти тестування абітурієнти з порушеннями зору зможуть під час додаткової сесії ЗНО. Реєстрація для них розпочнеться разом з усіма– 6 лютого, і триватиме до 19 березня 2018 року.

“Абітурієнти зможуть використати ці сертифікати під час вступу до вишів, проте результати не будуть зараховуватись як оцінки за ДПА”, − зазначили в Міносвіти.

Як відомо, у січні МОН заявляв, що у міністерстві почала працювати робоча група з адаптації програм зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури, математики, історії України для школярів з порушеннями зору.

Фахівці планували внести до програм ЗНО з цих предметів зміни, які зроблять їх доступними для дітей з порушеннями зору. Планувалося вилучити з програми ті речі, які дитина з порушеннями зору не зможе осягнути, в яких не зможе працювати з шрифтом Брайля. Наприклад, якщо йдеться про порівняння зображень геометричних фігур, упізнання видатних історичних діячів, письменників, архітектурних споруд тощо.

Передбачалося, що внесені зміни почнуть діяти з наступного навчального року, після завершення якого школярі з порушеннями зору отримають змогу складати ЗНО за допомогою шрифту Брайля.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: