Для людей з інвалідністю в судах облаштують інформаційні термінали

Дата: 05 Червня 2015
A+ A- Підписатися

5 червня Рада суддів України одноголосно проголосувала за облаштування приміщень судів інформаційними програмно-технічними комплексами самообслуговування  (ІПТКС або термінал). 

Про це повідомляє кореспондент Центру інформації про права людини. 

Новація має покращити доступ до правосуддя людям з обмеженими можливостями та інтегрувати сучасні інформаційні технології в роботу суддів в рамках програми “Право на справедливий суд осіб з обмеженими можливостями” та Стратегії розвитку судової системи в Україні на 2015 – 2020 роки, кажуть правозахисники. 

ІПТКС автоматизує роботу судів, заощадить час споживачів судових послуг, суддів та працівників апарату суду. Учасники судових процесів зможуть в режимі 24/7 автоматично розраховувати розмір суми, сплачувати судовий збір, адміністративні стягнення тощо, а також відповідно отримувати банківську квитанцію. 

Люди з обмеженими можливостями через ІПТКС зможуть отримувати необхідну інформацію, у тому числі зразки процесуальних документів. 

Встановити відповідні термінали в Києві та Київській області планується до 1 серпня 2015 року, а в усіх судах загальної юрисдикції – до 1 грудня 2016 року. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: