Діти-сироти на непідконтрольних територіях опинилися у небезпеці

Дата: 30 Березня 2015
A+ A- Підписатися

Через конфлікт на Сході України діти опинилися в небезпеці. На непідконтрольних Україні територіях у закладах для дітей-сиріт немає постійного телефонного зв’язку, існують проблеми з ліками, харчами допомагають місцеві мешканці.

Як повідомляє офіційний сайт Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, про це заявила омбудсман Валерія Лутковська під час засідання Комісії  “Україна-НАТО” на рівні Комітету НАТО з питань партнерств та колективної безпеки, що відбулося у Брюсселі.

У своїй доповіді “Захист прав дітей у зв’язку із збройним конфліктом на Сході України” Валерія Лутковська зазначила, що на початку літа 2014 року безпосередньо в “гарячих точках”працювало більше 40 установ для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, людей з інвалідністю. Частина закладів і зараз працює на територіях, непідконтрольних Україні.

У таких закладах немає постійного телефонного та електронного зв’язку, існують проблеми з постачанням медичних препаратів та засобів. Заклади отримують харчі через гуманітарну допомогу та від місцевих мешканців.

Наразі відсутня інформація про кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають під опікою чи піклуванням, у той час як за статистичними даними на початок 2014 року під опікою (піклуванням) у Донецькій області перебувало 7292 дитини, а в Луганській – 3233. Слід зазначити, що в результаті тривалих переговорів з лідерами так званої ДНР, які проводились із залученням громадськості, посадових осіб, а також завдяки особистому втручанню Уповноваженого з прав людини із зони АТО вдалося вивезти до безпечних регіонів України дітей із Амвросіївської, Мар’їнської та Донецької шкіл-інтернатів, які протягом тривалого часу утримувались представниками так званої “ДНР“, – заявила Валерія Лутковська.

Також вивезли 33 дітей віком до трьох років із Краматорського дитячого будинку “Антошка”, більше 80 дітей із Донецького міського та обласного будинків дитини, 52 дитини з Макіївського дитячого будинку, 19 дітей з міського Торезького дитячого будинку.

Лутковська повідомила, що інформацію про незаконне переміщення представниками незаконних збройних формувань дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, передано Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини до Урядового Уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини у зв’язку з підготовкою заяви до Європейського суду з прав людини “Україна проти Росії”.

Нагадаємо, під час моніторингового візиту, який було проведено в рамках реалізації національного превентивного механізму працівниками Секретаріату Уповноваженого спільно з представниками громадських організацій Івано-Франківської області, виявилося, що з обласного бюджету Снятинському та Делятинському психоневрологічним інтернатам на харчування та медикаменти взагалі не були виділені кошти з обласного бюджету.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: