Діти учасників АТО та переселенців мають пільги при вступі – юристи

Дата: 10 Липня 2015
A+ A- Підписатися

Діти учасників бойових дій та члени сімей загиблих можуть скористатись пільгами при вступі на навчання.

Про це повідомили Центру інформації про права людини юристи громадської організації “MART”. 

Так, згідно з пунктом 5 статті 13 закону “Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” діти військовослужбовців, які загинули чи визнані судом зниклими під час служби, протягом трьох років після здобуття загальної середньої освіти зараховуються поза конкурсом. Такі абітурієнти мають право особисто обрати спеціальності до державних та комунальних вищих та професійно-технічних навчальних закладів України. Навчання відбуватиметься за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів.

Крім того, 5 липня 2015 року вступив в силу інший закон, який вніс зміни до законодавства і закріплюють права учасників бойових дій, дітей учасників бойових, дітей загиблих військовослужбовців, дітей загиблих учасників масових акцій протесту, дітей переселенців на пільги при отриманні освіти.

“Відповідно до змін до законодавства діти згаданих категорій до закінчення навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років, мають право на державну цільову підтримку для здобуття професійно-технічної та вищої освіти у державних та комунальних навчальних закладах”, – кажуть юристи.

Державна цільова підтримка для здобуття освіти надається у вигляді:

  • повної або часткової оплати навчання за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів;
  • пільгових довгострокових кредитів для здобуття освіти;
  • соціальної стипендії;
  • безоплатного забезпечення підручниками;
  • безоплатного доступу до мережі Інтернет, систем баз даних у державних та комунальних навчальних закладах;
  • безоплатного проживання в гуртожитку;
  • інших заходів, затверджених Кабінетом Міністрів України.

Порядок та умови надання державної цільової підтримки для здобуття професійно-технічної та вищої освіти згаданим категоріям дітей визначаються Кабінетом Міністрів України.

Тим часом експерти зауважують, що самі учасники бойових дій мають такі самі пільги при вступі до навчальних закладів (ВНЗ). 

Нагадаємо, нещодавно стартувала вступна кампанія у вищі навчальні заклади. Подача документів до ВНЗ можлива в електронній формі на сайті ez.osvitavsim.org.ua або у паперовій формі в самих вишах.

Юристи “МАRТ” проводять консультації з питань надання пільг для визначеної категорії громадян. Приймальні дні – вівторок та четвер з 10.00 – 16.00 (за адресою м. Чернігів, вул. П’ятницька, 39, кімн. 703). Попередньо слід записатися по телефону +38 0462 93 83 90 та +38 063 560 52 00. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: