Дежавю. В Україні знову з’явиться орган із захисту суспільної моралі?

Дата: 19 Січня 2017
A+ A- Підписатися

Міністерство культури України вирішило розробити та затвердити персональний склад Експертної ради з питань захисту суспільної моралі з метою розробки критеріїв віднесення продукції до такої, що має  порнографічний  характер.

Таке рішення було прийнято на нараді за участі представників Міністерства культури, керівників національних творчих спілок, а також представників Міністерства фінансів та Державного комітету телебачення і радіомовлення, повідомляє прес-служба міністерства.

Під час наради розглядалися питання практичного застосування положень Закону України “Про захист суспільної моралі” в частині забезпечення громадського контролю за  додержанням  вимог законодавства у сфері  захисту  суспільної  моралі творчими спілками.

“Міністерство культури розглядає необхідність  розробити порядок фінансування діяльності творчих спілок, на які покладено здійснення цього контролю,  адже вимагаючи здійснення цієї функції, ми маємо і забезпечувати її здійснення. Проте, на жаль, з державного бюджету ми можемо фінансувати лише національні спілки, а цей  контроль покладений на всі спілки і питання потребує вирішення. Необхідно також з’ясувати, чи готові спілки виконувати функцію контролю за суспільною мораллю та які їм потрібні механізми для здійснення цієї функції”, – повідомила перший заступник міністра культури Світлана Фоменко.

Нагадаємо, 10 лютого 2015 року Верховна Рада ухвалила закон “Про внесення змін до Закону України “Про захист суспільної моралі” (щодо державного нагляду)”, який передбачав ліквідацію Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі (НЕК) як державного органу.

Національна експертна комісія з питань захисту суспільної моралі була створена постановою Кабінету міністрів України від 17 листопада 2004 року. Її функцією була перевірка роботи ЗМІ та організаторів масових заходів на наявність сексуального чи еротичного контенту, насильства і жорстокості. Фінансування комісії здійснювалося з державного бюджету.

Діяльність і сам факт існування цього органу неодноразово критикувалася журналістами, активістами та діячами культури. Зокрема, проти НЕК виступали письменники Олесь Ульяненко, Юрій Андрухович, Сергій Жадан. Комісію неодноразово звинувачували у спробах здійснювати художню і політичну цензуру.

Найбільш відомими рішеннями комісії були заборона показу мультсеріалу “Сімпсони”, програми Comedy Club, обмеження показу мультсеріалу South Park і рекомендація заборонити комп’ютерні ігри Mortal Kombat, God of War III і Manhunt II.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: