Детективи НАБУ розповіли, як Офіс генпрокурора блокує їхню роботу в справі ОАСК

Дата: 18 Лютого 2021
A+ A- Підписатися

Офіс генерального прокурора впродовж пів року позбавляє слідчих НАБУ можливості використати передбачені законом процедури для притягнення до відповідальності фігурантів справи щодо ймовірного захоплення влади суддями Окружного адміністративного суду Києва. 

Про це повідомили в НАБУ.

Починаючи з липня 2020 року і до сьогодні, як розповіли детективи НАБУ, вони тричі подавали клопотання до Офісу генерального прокурора про затримання підозрюваного голови ОАСК, щоб надалі звернутися з цими клопотаннями до ВРП. Однак досі в прокуратурі цього не зробили.
 
“Голова та судді ОАСК грубо порушують законні вимоги слідства та суду, прикриваючись пунктами КПК України щодо гарантій суддівської недоторканності, а також суперечливою позицією Вищої ради правосуддя, яка не може мати преюдиційного значення і спростовується рішеннями ВАКС”, – наполягають слідчі. 
 
Перше клопотання до Офісу генпрокурора надіслали в липні 2020-го. Відомство надало відповідь у серпні та наполягало на доопрацюванні звернення. Вже в листопаді НАБУ повторно подає клопотання про надання згоди на затримання суддів ОАСК та утримання їх під вартою. Водночас, зважаючи на неодноразові випадки переховування та невиконання підозрюваними законних вимог детектива, ОГП просили ще й про проведення обшуків за низкою адрес.

Через місяць НАБУ отримало відповідь, що питання погодження відповідних клопотань розв’язуватимуть після уточнення позиції ВРП, владу над якою, згідно з матеріалами справи, й намагався захопити Вовк із колегами.

Фото: Kyiv Post

Уже в лютому поточного року, після чергового звернення НАБУ, Офіс генпрокурора надіслав відповідь, у якій погоджується з позицією ВРП, що судді ОАСК не мають статусу підозрюваних у справі.

“Вказана позиція прямо протирічить позиції самого ж ОГП, який затверджував клопотання про відсторонення суддів ОАСК, позиції ВАКС, який при розгляді клопотань про продовження строків підтвердив набуття всіма підозрюваними їх статусу. Ініційовані в листопаді 2020 року клопотання про проведення обшуків досі залишаються без відповіді. Повторні клопотання, подані особисто в.о. керівника САП 15 лютого 2021 року, генпрокурор не підтримала”, – розповіли правоохоронці. 

3 лютого Вищий антикорупційний суд дозволив примусовий привід Павла Вовка, однак суддя не з’явився на засідання навіть попри це. Правоохоронці намагалися знайти Вовка, але ні вдома, ні на роботі його не було. 

Детективи нагадали, що ухвала про привід не надає їм права затримувати підозрюваного або проникати до його житла чи іншого володіння, але голова та судді ОАСК, як підкреслюють вони, вжили всіх заходів для того, щоб детективи не могли потрапити навіть до їхніх робочих місць.

“Детективам НАБУ в ОАСК постійно повідомляють про відсутність голови на робочому місці через його перебування у відпустці, там змінили пропускний режим. З листопада 2020 року потрапити на другий поверх, де знаходиться робоче місце підозрюваного голови суду, стороннім особам можна лише за дозволом, який, у свою чергу, надає один із підозрюваних учасників злочинної організації, очолюваної головою ОАСК. Наразі детективи утримуються від силового проникнення до судової установи”, – розповіли правоохоронці. 

Нагадаємо, що правоохоронці звинуватили голову ОАСК Павла Вовка та його колег у створенні злочинної організації для захоплення державної влади. Як доказ детективи НАБУ виклали 45-хвилинне відео із записами розмов.

Судді ОАСК відомі низкою скандальних рішень, наприклад коли розглядали позови звільнених унаслідок проведення атестації співробітників поліції Києва та Центрального апарату, зокрема одіозних департаментів протидії наркозлочинності та захисту економіки. За словами самого судді Вовка, його колеги поновили тоді 90% звільнених.

Нещодавно ОАСК на вимогу школярки скасував нову редакцію правопису. Цікаво, що адвокат та ГО, які представляли інтереси дівчинки, фігурують на плівках НАБУ. Згідно з ними, ГО використовують для подання позовів та заяв, у яких зацікавлений сам Вовк.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: