Через тиск окупаційної влади 27 журналістів припинили співпрацю з проєктом “Крим.Реалії”

Дата: 28 Квітня 2021
A+ A- Підписатися

Через тиск російської окупаційної влади 27 журналістів у Криму були вимушені припинити співпрацю з проєктом “Радіо Свобода” “Крим.Реалії”, 29 медійників покинули півострів за останні сім років.

Про це 28 квітня під час онлайн-дискусії Інституту масової інформації “Свобода преси. Український контекст” повідомила керівниця Київського бюро “Радіо Свобода” Інна Кузнецова.

Джерело: radiosvoboda.org

Вона нагадала учасникам заходу, який був присвячений Всесвітньому дню свободи преси (3 травня), про затримання, арешт і катування журналіста “Крим.Реалії” Владислава Єсипенка

“Справа Владислава Єсипенка – це один з прикладів протидії роботі “Крим.Реалії”. Він арештований до 11 травня, але зрозуміло, що й 11 травня його навряд чи хтось випустить через звинувачення в шпигунстві”, – сказала Інна Кузнецова.

Вона нагадала, що затриманого журналіста змушували під примусом та тортурами зізнатися, що він український шпигун.

“Звинувачення в шпигунстві – це давні КДБістські штучки ще з часів початку роботи “Радіо Свобода”. Власне, історія з Владиславом – це остання найбільш кричуща історія, але журналістів у Криму переслідують уже давно”, – зазначила медійниця.

Кузнецова назвала інших журналістів, які зазнали утисків у Криму. Це Олена Савчук, Аліна Смутко, Тарас Ібрагімов: окупанти на різні терміни заборонили їм в’їзд на територію окупованого півострова та змусили його покинути. 

Також вона згадала Миколу Семену, засудженого через співпрацю з “Крим.Реалії”, та ексв’язня ОРДЛО Станіслава Асєєва.

Журналістка висловила сподівання, що світова громадськість зробить усе від неї залежне для звільнення Єсипенка.

“Але це поки що не розв’язує питання свободи слова на окупованих територіях”, – уточнила вона.

Раніше ZMINA повідомляла про те, що Європейська та Міжнародна федерації журналістів (EFJ-IFJ) закликали Росію до негайного звільнення і зняття всіх обвинувачень з позаштатного журналіста “Крим.Реалії” Владислава Єсипенка.

Нагадаємо, що журналіста, громадянина України затримала ФСБ РФ 10 березня 2021 року в Сімферополі. За попередньою інформацією, чоловіка арештували у зв’язку з його політичними поглядами після відвідування акції з нагоди дня народження Тараса Шевченка, яка відбулась у місті 9 березня 2021 року.

Російська спецслужба інкримінує українцю порушення ч. 1. ст. 223.1 Кримінального кодексу РФ, (“незаконне виготовлення, перероблення або ремонт вогнепальної зброї, її основних частин…”). 16 березня ФСБ РФ заявила, що Єсипенко нібито вів “розвідувально-підривну діяльність в інтересах українських спецслужб”, а саме “здійснював фото- і відеофіксацію місцевості, об’єктів життєзабезпечення і місць масового перебування людей” у Криму.

Начальник Управління взаємодії зі ЗМІ та громадськістю СБУ Артем Дехтяренко в коментарі виданню ZMINA заперечив, що журналіст співпрацював зі Службою безпеки України. Водночас він наголосив, що органи влади РФ та окупаційна адміністрація відповідальні за порушення норм міжнародного права, політичні переслідування та незаконні затримання українців, зокрема на території Автономної Республіки Крим.

Кримська правозахисна група заявила про позбавлення українця права на захист, оскільки до нього не допустили  незалежних адвокатів – Еміля Курбедніова та Олексія Ладіна. Натомість Єсипенку без його згоди призначили адвокатку Віолетту Синєглазову, яка вже неодноразово фігурувала в політично мотивованих справах проти громадян України, фактично захищаючи не підзахисних, а інтереси слідства. Вона раніше не оскаржувала взяття підзахисного під варту і не з’явилася на засідання у “Верховному суді Криму”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter