Держкомтелерадіо найпасивніше долучається до захисту прав дітей

Дата: 11 Грудня 2016
A+ A- Підписатися

Держкомтелерадіо найпасивніше у 2016 році виконувало ті заходи Національної стратегії з прав людини, які стосуються захисту прав дітей.

Про це заявив представник Фонду “Зміни одне життя – Україна” Леонід Лебедєв, передає кореспондент Центру інформації про права людини.

“Для нас було важливо, щоб державну політику у захисті прав дітей Держкомтелерадіо висвітило через соціальну рекламу, інформувало суспільство через державні ЗМІ. За цілий рік ми не досягли того результату, який ми мали досягти відповідно до Плану дій Нацстратегії. Ця структура діяла більш пасивніше серед співвиконавців заходів”, – розповів він.

За даними річного звіту імплементації Нацстратегії з прав людини, Держкомтелерадіо має разом з іншими органами виконавчої влади створювати відеосюжети за участю дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Відомство в рамках благодійної програми “Зміни одне життя” до 2020 року має розміщувати аудіо -та відеоролики соціальної реклами задля забезпечення прав дітей на сімейне виховання.

У документі йдеться, що наразі знято дві тисячі анкет дітей, які чекають своїх батьків. Для цього у серпні Мінсоцполітики уклало договір з благодійним фондом “Розвиток України” та ВГО “Магнолія”.

Станом на кінець листопада 2016 року створення фото- та відеоматеріалів за участю дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, відбувається у всіх областях України, окрім Полтавської, де, за даними правозахисників, у цьому заході не вбачають необхідності.

Крім того, наприкінці 2016 року Мінсоцполітики відкрило доступ до інформації про таких дітей з Банку даних “Діти”. Та автори річного звіту зауважують, що фотокартки та інформація про дітей потребують ретельної перевірки та корегування.

Раніше представника Держкомтелерадіо різко розкритикували під час обговорення виконання Нацстратегії з прав людини за відсутність уявлення, що таке аудіокоментування телепродукту.

Національна стратегія у сфері прав людини ‒ це системний документ, покликаний інтегрувати цінності прав людини в різні сфери державної політики. Документ затвердив президент України Петро Порошенко своїм указом від 25 серпня 2015 року №501/2015. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: