Держфінансування іномовлення, загальнонаціонального марафону та Укрінформу збільшили на 1,4 млрд грн

Дата: 01 Листопада 2022
A+ A- Підписатися

Уряд збільшив фінансування з державного бюджету на 2023 рік іномовлення, загальнонаціонального марафону та Укрінформу на 1,4 млрд гривень. Йдеться про бюджетну програму “Виробництво та трансляція телерадіопрограм для державних потреб, збирання, обробка та розповсюдження офіційної інформаційної продукції, фінансова підтримка системи державного іномовлення”.

Про збільшення видатків написав народний депутат Ярослав Железняк у своєму телеграм-каналі.

Джерело: скриншот з відео телеканалу FreeДом у ютубі

Водночас депутатка нардепка Євгенія Кравчук у коментарі “Детектору медіа” пояснила, що кошти за цією бюджетною програмою виділено на різні типи фінансування. Це канали іномовлення FreeДом та “Дом”, Укрінформ, який є частиною іномовлення, та виробництво контенту для каналів, що беруть участь у загальнонаціональному марафоні.

Загалом у попередньому варіанті бюджету фінансування програми становило 535 млн гривень, у підготовленому до другого читання варіанті ця сума зросла до 1,94 млрд гривень.

Кравчук висловила сподівання, що Міністерство культури та інформації як розпорядник коштів найближчим часом публічно роз’яснить, на що виділяються кошти. 

Верховна Рада затвердила проєкт державного бюджету на 2023 рік у першому читанні 7 жовтня.

31 жовтня Кабмін ухвалив документ до другого читання з урахуванням пропозицій народних депутатів.

Також, за словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, уряд скоригував прогноз зростання ВВП на 2023 рік в бік консервативного сценарію – 3,2% замість 4,6%. Прогноз інфляції зменшили з 30% до 28%.

Бюджет-2023 планується з урахуванням 1,3 трлн грн доходів. Завдяки скоригованим макропоказникам та податковим змінам пропонують збільшити дохідну частину на понад 50 млрд грн.

Як наголосив Шмигаль, безпека й оборона залишилися пріоритетними для фінансування з держбюджету.

“Спрямовуємо на боротьбу з окупантами понад 1 трлн гривень, це понад 18% ВВП. Фінансуємо українську армію самостійно коштом внутрішніх ресурсів”, – уточнив він.

Раніше ZMINA повідомляла про те, що Державне підприємство “Парламентський телеканал “Рада” очікує реорганізація, зокрема скорочення штату: насамперед творчих і технічних працівників. Скорочення може стосуватися 30–40% співробітників, сказав керівник каналу Вадим Перенчук.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter