Держдума Росії звільняє від податків тих, хто потрапив під санкції ЄС та США

Дата: 17 Березня 2017
A+ A- Підписатися

Державна дума Росії прийняла в другому читанні законопроект, який дає можливість тим, хто потрапив під санкції США та Європейського Союзу, не звітувати про доходи в Росії.

Про це повідомляє Meduza.

За документ проголосували 324 депутати, проти — 38.

Автор поправок, голова комітету Держдуми з бюджету і податків РФ Андрій Макаров заявив, що вони потрібні в тих випадках, коли особа, яка потрапила під санкції, за європейськими законами повинна звітувати про податки за кордоном. Це пов’язано з тим, що у такої особи є там компанії, майно або доходи.

Але через санкції такі люди змушені жити в Росії, а значить визнаються податковими резидентами РФ.

В результаті, росіяни за російськими законами повинні були б платити податки в Росії, а в Європі їм загрожували б санкції за ухилення від податків.

Новий закон дозволить платити податки в Європі, попри постійне проживання в Росії.

Зазначається, що поправки про спеціальні податкові правила для тих осіб, які потрапили під санкції, були додані в урядовий законопроект, присвячений іншій темі, за п’ять днів до голосування.

Для кого конкретно із санкційного списку приймається законопроект, Макаров не сказав.

Раніше повідомлялося, що у Росії бюджетний комітет Держдуми схвалив поправки в російське законодавство, які можуть звільнити від податків тих, хто потрапив під санкції Заходу.

Нагадаємо, 13 березня Європейський Союз на півроку продовжив санкції проти громадян України і Росії, введені через загрозу територіальній цілісності України. Обмежувальні заходи включають у себе замороження рахунків і заборону на в’їзд. Загиблі сепаратисти Геннадій Ципкалов і Арсен Павлов, виключені з санкційного списку. Тепер санкції застосовуються до 150 осіб і 37 компаній.

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: