Держдума РФ ухвалила закон про патріотичне виховання в школах

Дата: 23 Липня 2020
A+ A- Підписатися

Держдума Росії в середу, 22 липня, ухвалила в третьому остаточному читанні запропоновані президентом Володимиром Путіним зміни до закону про освіту.

Про це повідомляє російська служба Радіо Свобода.

“Оборонно-спортивні патріотичні збори” в Бахчисарайському районі Криму за участю дітей з районів, підконтрольних незаконному збройному формуванню Донеччини

Вони стосуються виховної роботи в школах. Передбачається, що виховні програми будуть долучені до освітніх шкільних програм. Буде складатися календарний план виховної роботи, який реалізовуватиметься протягом року.

Виховання в законопроєкті схарактеризовано як “діяльність, спрямовану на розвиток особистості, створення умов для самовизначення і соціалізації учнів на основі соціокультурних, духовно-моральних цінностей та заведених у російському суспільстві правил і норм поведінки”, а також як “формування в учнів почуття патріотизму, громадянськості, поваги до пам’яті захисників Вітчизни та подвигів Героїв Вітчизни, закону і правопорядку, людини праці й старшого покоління, взаємної поваги, дбайливого ставлення до культурної спадщини й традицій багатонаціонального народу Російської Федерації, природи та довкілля”.

Повідомляється, що таке формулювання засноване на ухвалених нещодавно поправках до конституції, де мовиться, що держава повинна створювати умови для виховання в дітях “патріотизму, громадянськості й поваги до пам’яті захисників Вітчизни та старшого покоління”.

Путін вніс законопроєкт до Держдуми в травні, ще до того, як поправки були ухвалені на так званому всеросійському голосуванні. Це спричинило питання, але прессекретар Кремля Дмитро Пєсков пояснив, що раз поправки обговорюють у суспільстві, то й у посиланні на них у законопроєкті немає нічого незвичайного.

Подробиць про те, як саме буде організована виховна робота, у документі немає. У багатьох російських школах проводяться різні заходи щодо “патріотичного виховання”, проте до цього вони не були обов’язкові законодавчо.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: