Держдеп США критикує Україну за корупцію та порушення прав людини

Дата: 14 Квітня 2016
A+ A- Підписатися

Україна страждає від корупції в прокуратурі та судових органах, а також недостатнього здійснення правосуддя.

Про це йдеться в доповіді Держдепартаменту США про практику дотримання прав людини за 2015 рік.

“Цивільна влада в цілому мала контроль над правоохоронними органами, але рідко вживала заходів для розслідування і покарання зловживань, скоєних силами безпеки”, – зазначено в доповіді.

Безкарність за зловживання з боку правоохоронних органів залишається серйозною проблемою. Під час вересневого візиту в країну спеціальний доповідач ООН з питання про позасудові, масові або довільні страти рекомендував уряду створити систему незалежного спостереження за поведінкою співробітників правоохоронних органів, з особливою увагою до заяв про жорстоке поводження з боку СБУ.

Окремо наголошується, що країна страждає від корупції та дефіциту правосуддя. Правозахисні організації та ООН відзначають, що мали місце кілька розслідувань порушень прав людини силами безпеки. Зокрема наголошується, що СБУ і МВС “діяли з повною безкарністю”. Корупція в Генеральній прокуратурі і судових органах викликає занепокоєння.

У доповіді підкреслюється, що уряд України в цілому виявився не в змозі застосувати адекватні заходи щодо судового переслідування або покарання більшості посадових осіб, які вчинили порушення, що призвело до виникнення атмосфери безкарності.

“Розслідування розстрілів в 2014 році на Євромайдані в Києві і заворушень в Одесі залишаються незавершеними протягом більше ніж року. Розслідування порушень прав людини, пов’язаних з російською окупацією Криму і конфлікту в Донбасі також були неповними”, – йдеться в документі.

У доповіді також сказано, що Україна практикує довільні арешти та насильство щодо заарештованих. Зокрема, така практика характерна для осіб, яких підозрюють у тероризмі.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: