Державіаслужба ухвалила понад 114 тисяч постанов на порушників, що незаконно літали до Криму

Дата: 05 Серпня 2020
A+ A- Підписатися

Державіаслужба ухвалила понад 114 тисяч постанов щодо порушників, які незаконно літали до Криму. 

Про це виданню ZMINA повідомив заступник міністра інфраструктури України Олег Ющенко.

“За порушення правил та порядку використання повітряного простору України до іноземних авіакомпаній-порушників Державіаслужба застосовує фінансові санкції у вигляді штрафів. Так, за період з 1 січня 2016 року по 17 липня 2020 року на іноземні, в тому числі й російські, авіакомпанії, які порушили повітряний простір України, Державіаслужба винесла понад 114 047 тисяч постанов”, –​ мовиться у відповіді на інформаційний запит.

У Міністерстві інфраструктури повідомляють, що під час наради 21 січня 2015 року про порушення морського та повітряного простору України Державній авіаційній службі доручили забезпечити на постійній основі взаємодію та інформування МЗС, Генпрокуратури, Міністерства юстиції, СБУ, Міноборони та Держприкордонслужби про авіакомпанії, які порушили повітряний простір України.

Заступник міністра зазначає, що примусове виконання рішень за українським законодавством покладається на державних та приватних виконавців.

Нагадаємо, у тимчасово окупованому Криму поступово збільшується кількість хворих на коронавірус. Як відомо, в Криму зросла динаміка захворюваності на COVID-19 після парадів російських військ і техніки до 75-річчя перемоги в Другій світовій війні. Кількість зареєстрованих хворих сягнула більш ніж тисячі осіб. Окрім цього, окупаційна влада не перекрила Кримський міст і не скасувала авіасполучення з російськими регіонами, включно з Москвою й Санкт-Петербургом, де зараз найбільша кількість інфікованих у Росії.

24 липня Прокуратура Автономної Республіки Крим та СБУ в автономії повідомили про підозру пілоту однієї з російських авіакомпаній у порушенні правил міжнародних польотів і незаконному переправленні людей через державний кордон України.

Як відомо, з початком тимчасової окупації Росією Криму, в березні 2014 року, Державіаслужба України ухвалила рішення про заборону всіх польотів над Кримським півостровом. На початку квітня 2014 року Міжнародна організація цивільної авіації (ICAO) офіційно підтвердила контроль української авіавлади над кримським авіаційним простором.

У квітні 2014 року Європейська організація з безпеки аеронавігації, дотримуючись конвенції ICAO про міжнародну цивільну авіацію, заборонила польоти до Криму, не узгоджені з українською стороною.
 
Аеропорт Сімферополя, 28 червня 2020 року

25 листопада 2015 року Кабінет Міністрів України оголосив про заборону перельотів літаків російських авіакомпаній над небом України. Із 26 листопада 2015 року Державіаслужба України заборонила транзитне використання свого повітряного простору для всіх авіакомпаній РФ.

За даними санкційної бази видання BlackSeaNews, Україна активніше запроваджує санкції проти російських авіакомпаній, які незаконно літають до Криму, ніж США та Європейський Союз.
 
Раніше Кримська правозахисна група неодноразово висловлювала занепокоєння, що окупаційна влада не припинила авіасполучення Криму з російськими регіонами, що створює додаткові ризики поширення коронавірусної інфекції.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: