Депутатки вимагають у колег по парламенту додати ґендерні квоти в законопроект про виборчу систему

Дата: 22 Травня 2019
A+ A- Підписатися

Представниці міжфракційних депутатських об’єднань “Жінки, мир, безпека” та “Рівні можливості” закликали своїх колег-чоловіків підтримати запровадження 30-відсоткових ґендерних квот і внести відповідну норму до законопроекту про зміну виборчої системи, запропонованого президентом Володимиром Зеленським. 

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила депутатка Ірина Суслова

“Сьогодні ми, представниці міжфракційних депутатських об’єднань “Жінки, мир, безпека” та “Рівні можливості”, говоримо про те, що почалася нова політична епоха. Від усього українського жіноцтва ми вимагаємо підтримати наше право бути присутніми в парламенті. Доведено, що найпотужніші країни світу закріпили право жінок бути в парламенті на рівні з чоловіками. Вони довели, що жінки можуть розвивати гуманітарну, економічну та безпекову сферу не менш ефективно, ніж чоловіки. Сьогодні, коли ми декларуємо рух у Європу, хай це буде тестом для вас, колеги. Чи підтримаєте ви представниць 52% населення України? Ми сподіваємося на внесення зміни до законопроекту, в якому буде чітко відзначено право жінок бути присутніми на рівні не менше ніж 30% однієї статі, закріпленої в кожній п’ятірці”, – сказала Суслова з трибуни Верховної Ради. 

Сьогодні, 22 травня, Верховна Рада не внесла до порядку денного законопроект президента України щодо зміни виборчого законодавства, який передбачає запровадження пропорційної виборчої системи і зниження прохідного бар’єру до 3%. Проте представники новообраного президента висловили надію, що нардепи проведуть окремі консультації чи переговори щодо внесення відповідних документів. 

Як відомо, у жовтні 2015 року Верховна Рада вперше внесла до виборчого законодавства норму про ґендерну квоту. Відтоді в Законі України “Про місцеві вибори” з’явилися рядки про те, що “представництво осіб однієї статі у виборчих списках кандидатів у депутати місцевих рад у багатомандатних виборчих округах має становити не менше 30% загальної кількості кандидатів у виборчому списку”. Для партій, які дотрималися квоти, були передбачені позитивні санкції – додаткове фінансування в розмірі 10% щорічного обсягу державного фінансування статутної діяльності.

Відтоді в парламенті третину депутатів мають становити жінки, але досі у Верховній Раді їх лише 12%. Водночас тільки за останні два роки кількість жінок, представлених у владі об’єднаних територіальних громад, зменшилась із майже 20 до 14%.

Центр прав людини ZMINA докладно розповідав про те, чому жінок в українській політиці не стає більше

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: